باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

درستی: تنها دغدغه بانوان تكواندوكار ناشنوا، تمرین با هوگوهای الكترونیكی است/ فقط به مقام اول فكر می‌كنیم

سرمربی تیم تكواندو ناشنوایان در بخش زنان در گفتگویی با رادیو ورزش گفت: در حال حاضر تنها دغدغه این تیم تمرین با هوگوهای الكترونیكی است كه بازیكنان بتوانند با شرایط مسابقات و زمین بیشتر آشنا شوند.

1400/12/18
13:31

به گزارش رادیو ورزش؛ اعظم درستی سرمربی تیم تكواندو ناشنوایان در بخش زنان در گفتگویی تلفنی با برنامه «باشگاه بانوان» درباره وضعیت تیم ملی و اردوی این تیم اظهار داشت: اردوی سوم از یك هفته پیش و با 4 یار اصلی و 2 یار تمرینی آغاز شد. یكی از بازیكنان به دلیل مثبت شدن تست كرونا در قرنطینه بوده و در اردو حضور ندارد. طی این هفته كار تخصصی خود را با بازیكنان آغاز كرده و در اردوی قبل هم كار عمومی را انجام دادیم. بچه‌ها در حال رشد هستند و امیدوارم در ادامه مسیر هم كه حدود 50 روز دیگر است وضعیت‌شان بهتر شود.

وی از نقاط ضعف و تلاش برای رفع آنان عنوان كرد: فعلا در بخش اختصاصی روی دفاع‌ها كار می‌كنیم چرا كه بانوان، كوچكترین ضربات روی صورت را از حریفان خود دریافت می‌كردند. همچنین روی مشت زدن‌ها، ضربات چرخشی در حال تمرین هستیم. امیدوارم تا پایان اردو یكی از این موارد به عنوان شگرد، عملی شده تا بتوانند از آن در مسابقات به خوبی استفاده كنند.

درستی با اشاره به اردوهای پیش از بازی‌های المپیك گفت: ما در حال حاضر در سومین اردو به سر می‌بریم. اردوی بعدی پنجم فروردین ماه شروع شده و به مسابقات متصل هستیم و تا زمان اعزام تیم ملی به بیست و چهارمین دوره المپیك تابستانی ناشنوایان، اردوی دیگری نخواهیم داشت.

سرمربی تیم تكواندو ناشنوایان در بخش زنان با اشاره به رقبا و شناخت از آنان ادامه داد: با توجه به اینكه این مسابقات در كشور برزیل برگزار خواهد شد و بسیاری از محدودیت‌هایی كه قبل از ورود به مسابقات جهانی بود، اصلا قابل قیاس با این رقابت ها نیست. چه بسا ایران در اوج كرونا میزبان بوده و كشورهای خوبی مانند مكزیك، آمریكا، آلمان و انگلیس در این دوره حضور نداشتند. ولی بهترین حریفان ما از كشورهای اوكراین، روسیه و كره هستند. من مطمئنم با تلاشی كه بانوان ورزشكار ما انجام می‌دهند غیر از مقام اول به هیچ چیز دیگری فكر نمی‌كنیم.

او از نگرانی‌های بازیكنان در خصوص شرایط كرونا گفت: فدراسیون در این زمینه كمك‌های شایانی را انجام داده است. از اردوی سوم به بعد یكسری تمهیدات را در نظر گرفته است. تكواندوكاران قبل از ورود به اردو در همان محل تست داده و اگر مشكوك شوند مجدد تست پی سی آر انجام می‌دهند و در صورت مثبت شدن تست از اردو خارج می‌شوند تا مشكلی برای دیگر بازیكنان به وجود نیاید.

اعظم درستی سرمربی تیم تكواندو ناشنوایان در پایان از مشكلات موجود در تیم ملی اینگونه گفت: جلسات و صحبت‌های زیادی را با فدراسیون داشتیم. آنان در زمینه‌های مختلفی از جمله یارهای تمرینی و بحث درمان بانوان مشاركت داشته و كمك كردند. در حال حاضر تنها دغدغه این تیم تمرین با هوگوهای الكترونیكی است كه بازیكنان بتوانند با شرایط مسابقات و زمین بیشتر آشنا شوند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان