صدا و سیما: جنگندگی در کشتی گیران به وجود آمده است

مربی تیم کشتی آزاد نوجوانان: جنگندگی و میل به خواستن در بازیکنان به وجود آمده و قطعا روز‌های درخشان تری خواهیم داشت.

1400/07/24
13:47

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مصطفی میرعمادیان مربی تیم کشتی آزاد نوجوانان در برنامه جهان ورزش (کشتی_ گروه مسابقات) رادیو ورزش درباره عملکرد کشتی‌گیران در رقابت‌های جهانی نروژ، افزود: تیم جوان و میانگین سنی 22 سال را دارد. 7 نفر از جوانان ما مرز بین سن 21 سال را داشتند. هدف و استراتژی ما مسابقات المپیک پاریس است. به جوانان میدان دادیم تا ترکیب خوبی را در آن مسابقات داشته باشیم.
وی با اشاره به مسابقات عرفان الهی، ادامه داد: کشتی‌گیران در مسابقات طبق شرایط جدول حریفان خود را شکست داده و به فینال رسیدند. عرفان الهی هم می‌توانست به فینال راه پیدا کند، اما نبود تجربه کافی مانع از این موضوع شد. الهی نتوانست بار و فشار این مسئولیت سنگین را تحمل کند. مسابقات جهانی بزرگسالان برای او بسیار سنگین بود. ولی نتایج او نشان دهنده این است که می‌تواند این روند را به خوبی مدیریت کند.
میرعمادیان در خصوص شرایط کشتی‌گیران المپیکی، گفت: زمانی که با این لیست وارد مسابقات شدیم اصلا به دنبال قهرمانی نبودیم. حسن یزدانی و امیرحسین زارع هم با توجه به باخت آنان در المپیک، از لحاظ روحی و روانی شرایط مناسبی را نداشتند. توانستیم در 40 روزه بازیکنان را به شرایط عادی بازگردانیم. تمام فشار تیم بر روی حسن یزدانی بود. امروز با وجود 7 مدال این بار سنگین از روی او برداشته شد. بازی یزدانی بر روی سایر کشتی گیران بسیار تاثیرگذار بود.
مربی تیم کشتی آزاد نوجوانان افزود: تغییرات خوبی در روند کادر فنی، آمادگی جسمانی و فیزیکی بازیکنان در کشتی حاصل شد. با برنامه ریزی‌های مناسب پژمان درستکار و اعضای کادر فنی شرایط به گونه‌ای ترسیم شد تا کشتی گیران بتوانند تا پایان مسابقات بجنگند. در دقایق آخر بازی‌ها امتیازی به حریفان ندادیم. اتفاق بسیار خوبی در کشتی ما رخ داد که این روند را از کشتی جوانان آغاز کردیم. جنگندگی و میل به خواستن در بازیکنان به وجود آمده است و قطعا روز‌های درخشان تری را خواهیم داشت. در این مدت زمان اندک خیلی نمی‌توانستیم تغییرات زیادی را حاصل کنیم چرا که باعث می‌شد کشتی گیران بازی خود را به طور کلی فراموش کنند.
او درباره دیگر کشتی گیران، گفت: رحمان عموزاد، امیرمحمد یزدانی و نخودی باید یک بخش‌هایی به کشتی خود اضافه کنند. بعضی از آنان همچنان در قالب نوجوانان کشتی گرفته و باید کامل شوند. در آینده قطعا نقاط ضعف را بررسی و برطرف کرده و تغییرات اساسی را ایجاد می‌کنیم. تمامی این تغییرات باید به مسابقات المپیک منتهی شود تا میزان خطا‌ها کمتر شده و به حالت ایده آل برسیم.
میرعمادیان از روند کشتی در این مدت، افزود: سطح کشتی ما به لحاظ روحی، ذهنی و برطرف شدن مشکلات بعد از المیپک افزایش پیدا کرده است. رشته کشتی مجدد زنده و یک حرکت رو به جلویی را پیش گرفته است. امیدوارم این روند همچنان ادامه پیدا کند تا ما به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنیم.

دسترسی سریع