برنا: محمود کلهر: جای رضائیان و غفوری در تیم ملی خالی است

کارشناس فوتبال و بازیکن اسبق پرسپولیس به نقد فهرست تیم ملی فوتبال کشورمان پرداخت.

1399/08/20
10:26

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ محمود کلهر، کارشناس فوتبال و بازیکن سابق پرسپولیس در خصوص اعضای انتخابی تیم ملی اظهار کرد: هر نفری که سرمربی تیم ملی انتخاب کند یکسری انتقادها بر آن وارد است ولی باید به نظرات مربی تیم ملی احترام گذاشت و نفراتی را که در واقع سیستم و تاکتیک اسکوچیچ انتخاب کرده را قبول کرد تا کار خودش را انجام دهد و روی برنامه های خودش تمرکز داشته باشد.

او در گفت‌وگو با برنامه "صبح و ورزش" رادیو ورزش ادامه داد: ما از نظر نفرات کمبود نداریم و در تمام نقاط زمین بازیکنان تاثیرگذار داریم. برای مثال در جناح راست چند بازیکن فوق العاده داریم. در جناح چپ و دفاع وسط هم همینطور هستیم. من فکر می کنم اسکوچیچ باید از نفراتی استفاده کند که از نظر آمادگی جسمانی در سطح بالایی باشند و تکنیک مناسبی هم بکار ببرند. در بازی ازبکستان اسکوچیچ بازیکنانی را در زمین گذاشت که هم تکنیک مناسبی داشتند و هم از نظر بدنی نسبت به ازبکستان فوق العاده جلوتر بودند.

کلهر تصریح کرد: با توجه به وجود بیماری کرونا و اینکه دیدارهای تدارکاتی زیادی نداشتیم؛ نفراتی که در زمین گذاشته می شوند باید در خط دفاعی و حمله عملکرد خوبی داشته باشند تا بتوانیم به جام جهانی برویم و نتایج مناسبی بگیریم.

این کارشناس فوتبال در زمینه دعوت نشدن رامین رضائیان و وریا غفوری به اردوی تیم ملی اظهار کرد: من فکر می کنم این دو، بازیکنان فوق العاده تاثیرگذاری هستند و هر مربی از این دو نفر چشم پوشی نمی کند ولی شاید در تفکرات اسکوچیچ این هست که بتواند از این نیروهای جوانی که لب خط بازی می کنند و باید از نظر دوندگی قوی باشند؛ استفاده کند. این دو بازیکن در شرایطی که ما دیدارهای تدارکاتی کمتری را داریم؛ می توانستند با تجاربی که داشتند به مراتب بیشتر کمک کنند. به هر حال نظر سرمربی این است. صادق محرمی هم در پرسپولیس فوق العاده خوب بازی می کرد ولی در تیم خودش و از زمانی که لژیونر شده بازی آنچنانی از او ندیدیم. ما در جناح چپ و راست مشکل زیادی نخواهیم داشت و شاکله اصلی تیم مرکز زمین و خط دفاع و خط هافبک وسط، نوک حمله و حتی درون دروازه است. امیدوارم افراد شایسته ای که در باشگاه های خودشان موثر هستند به تیم ملی ورود پیدا کنند. البته که جای این دو بازیکن در تیم ملی خالی است.
او تصریح کرد: خلاقیت و مدیریت یک مربی باید کمک کننده باشد. این رقابت برای بازیکنان ما خوب است و همه تلاش می کنند تا در ترکیب تیم ملی قرار بگیرند. نقش کادر فنی تیم ملی ما در این بین بسیارتعیین کننده است که باید مقتدرانه عمل کند و بهترین ترکیب خود را وارد زمین کند.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و با کارشناسی سعید زاهدیان روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع