دانا: لطیفی: خلا کریمی حس شد/ نمایش استقلال امیدوارکننده بود

پیشکسوت استقلال گفت: مشکلات ساختار دفاعی در بدنه استقلال از فصل گذشته باقی مانده است.

1399/08/19
12:42

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی لطیفی بازیکن سابق استقلال، در تحلیل عملکرد استقلال در هفته اول لیگ برتر اظهار داشت: خوشبختانه امسال اتفاقی افتاده که حداقل در 3 تا فصل گذشته چنین اتفاق خوبی را ندیده بودیم و آن حفظ اسکلت تیم فصل گذشته است. متأسفانه استقلال هر ساله در وهله اول به دلیل سومدیریت، بازیکنان بسیاری از جمله ستاره ها را از دست داد.
وی ادامه داد: وقتی مربی به تیمی می آید تا تیم خود را به وحدت تاکتیکی برساند، حداقل 2 ماه طول می کشد. در استقلال طی سالهای اخیر اینگونه باب بوده که بازیکنان تیم به آن وحدت تاکتیکی و شرایط ایده آل در پایان فصل رسیده اند و در نهایت اتفاقی که رقم خورده این بوده که 15 بازیکن را جایگزین می شوند. بازیکنان به دلیل قراردادهای ضعیفی که بسته شده، توانستند از این تیم جدا شوند. خوشبختانه این فصل چنین اتفاقی نیافتاد و بازیکنان تأثیرگذار تیم به جز یکی، دو مورد عمدتاً‌ در تیم ماندند.
لطیفی که با رادیو ورزش گفتگو می کرد، تصریح کرد: دیروز استقلال طوری بازی کرد که انگار بازیکنان ماه هاست کنار هم بازی کرده اند. علی رغم اینکه ابتدای فصل سخت ترین زمان برای مربیان است؛ زیرا بازیکنان از آن شرایط ایده آل تیمی به دور هستند.
وی، خاطرنشان کرد: معضلی که استقلال در فصل گذشته داشت و امسال هم در بازی دیروز دیدم همچنان با آن دست به گریبان است، مشکلات ساختار دفاعی است. هم در فاز دفاع تیمی و هم در فاز دفاع فردی متأسفانه دیدیم که این معضل وجود دارد؛ خصوصاً روی ضربات ایستگاهی. استقلال، فصل گذشته در ضربات ایستگاهی روی دروازه اش آسیب های بسیار زیادی دید؛ حتی در دوران استراماچونی که این تیم فوتبال فوق العاده را ارائه می داد و نوع فوتبالش محبوب هواداران شده بود، در فاز هجومی بسیار عالی بود؛ اما در فاز دفاعی مشکل داشت. پس از آمدن فرهاد مجیدی، توقع هواداران این بود که ساختار دفاعی را بهبود ببخشد که این اتفاق رقم نخورد و استقلال از همین مورد آسیب های فراوانی را دید.
پیشکسوت استقلال در پاسخ به این سوال که آیا خلا حضور علی کریمی و روزبه چشمی را در استقلال دیدید، تصریح کرد: علی رغم اینکه روزبه چشمی در جام جهانی حتی به عنوان دفاع وسط بازی کرد، من فوتبال او را در پست هافبک دفاعی می پسندم. با توجه به اینکه روزبه فصل گذشته به خاطر آسیب دیدگی بازیهای بسیاری را از دست داد، خیلی جایگاه او را خالی ندیدیم؛ اما خلا علی کریمی حس شد. او بازیکنی بود که فصل گذشته بدون شک آماده ترین هافبک فوتبال ایران بود. چه در فاز دفاع تیمی و چه در فاز حمله عملکرد خوبی را از خود به نمایش می گذاشت.
لطیفی به معضلی دیگر در تیم استقلال اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه آرش رضاوند بازیکن من بوده و خصوصیات او را کامل می شناسم، علی رغم اینکه این بازیکن در هافبک دفاعی هم توانایی هایش را نشان می دهد؛ اما یک مهاجم سایه یا بازیکن شماره 10 است. رضاوند و اسماعیلی بازیکنان کناری نمی توانند باشند؛ بلکه بازیکن هافبک مرکزی هستند.

دسترسی سریع