تسنیم: افشاردوست: گزینه‌های هدایت تیم ملی والیبال،‌ بحث مالی را مطرح نکرده‌اند

عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال گفت: آلکنو و کاستلانی در وهله اول بحث مالی را مطرح نکردند و علاقمند بودند که نیمکت تیم ملی ایران را داشته باشند.

1399/08/17
10:46

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود افشاردوست، عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال، در ارتباط با گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی کشورمان و برنامه‌های ارائه شده به برنامه رادیو ورزش گفت: در خصوص پروسه انتخاب سرمربی تیم ملی در رده بزرگسالان یک زمان چند ماهه را صرف کرده‌ایم. هیئت رئیسه فدراسیون برای تیم ملی و رسیدن به جمع 4 تیم برتر المپیک، شانس است و به همین دلیل متقاعد شدیم از یکی از بهترین مربیان دنیا استفاده کنیم.
عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال ادامه داد: در کمیته فنی اسامی 15 نفر از مربیان تاپ دنیا مطرح شد که در نهایت اعضا به 5 نفر رأی دادند. قرار بر این شد که فدراسیون باب مذاکره با این 5 مربی را باز کند و ماحصل آن را به کمیته فنی بیاورد. در نهایت 3 نفر از این جمع به دلیل اینکه تیم‌های باشگاهی داشتند به ایران نیامدند. بنابراین 2 گزینه یعنی دانیل کاستلانی و ولادیمیر آلکنو باقی ماندند.
افشاردوست تصریح کرد: در جلسه سوم کمیته فنی برنامه این دو مربی مورد بررسی قرار گرفت. بین این دو گزینه طبیعی است که آلکنو در دنیای مربیگری معتبرتر است، چرا که در بخش‌های مختلف توانسته صاحب مدال شود از جمله مدال طلای المپیک. در برنامه‌های ارائه شده کاستلانی، برنامه‌ای به نسبت تشریحی و کلی ارائه داده و آلکنو برنامه پیشنهادی خود را جزئی‌تر ارسال کرده است.
او در پایان تصریح کرد: در نهایت مقرر شد فدراسیون موضوع مالی را با این مربیان مطرح کند چرا که طبق گفته داورزنی این دو مربی هیچکدام در وهله اول بحث مالی را مطرح نکردند و علاقمند بودند که نیمکت تیم ملی ما را داشته باشند. به همین جهت نیاز است که مسائل مالی هم با این دو نفر بحث شود. بنا به گفته داورزنی احتمالاً‌ هفته دیگر سرمربی تیم ملی کشورمان مشخص می‌شود.

دسترسی سریع