تسنیم: زنگ تربیت‌بدنی در رادیو ورزش به صدا درآمد

مدیرگروه ورزش و تفریحات رادیو ورزش از به صدا درآمدن زنگ تربیت‌بدنی خبر داد و گفت:‌ این برنامه به ارتقای سلامت در روزهای نداشتن زنگ‌ ورزش در مدارس توجه دارد.

1399/07/28
09:57

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مسئولین و دست‌اندرکاران شبکه رادیویی ورزش دست به دست هم داده‌اند تا با همکاری وزارت آموزش و پرورش طرح "زنگ تربیت بدنی" را به اجرا در بیاورند. امیدواریم که دانش‌آموزان سرزمین عزیزمان ایران از این طرح که ضامن سلامتی ایشان است استقبال کنند.
محمدرضا خاکپور مدیر گروه ورزش و تفریحات رادیو ورزش درباره ضرورت و اهمیت زنگ تربیت‌بدنی از رسانه ملی گفت: در شرایط فعلی که جامعه ما مشکل کرونا را دارد و دانش‌آموزان از آموزش حضوری بی‌بهره‌اند به ابتکار مدیریت شبکه رادیویی ورزش و همت تمامی دوستان و همکارانمان در این شبکه و نیز همکاران وزارت آموزش و پرورش تصمیم بر این شد که زنگ تربیت بدنی را در رادیو ورزش داشته باشیم و بتوانیم قسمت‌های مختلفی را در این برنامه پخش کنیم تا از طریق این برنامه تمام دانش‌آموزان بتوانند در همه استان‌ها و شهرستان‌ها به همراه این برنامه که صبح‌ها و عصرها پخش می‌شود ورزش کنند.
وی تصریح کرد: کودکان به دلیل کم‌تحرکی در خانه‌ها دچار افزایش وزن شده‌اند و ممکن است مشکلات حرکتی، قامتی و اسکلتی برایشان پدید آید. به همین دلیل تلاش کردیم تا برنامه شاد، مفرح، مهیج و پویا تقدیم دوستان عزیز به ویژه دانش‌آموزان و به همراهشان خانواده‌هایشان کنیم تا همراه یکدیگر ورزش کنند.
خاکپور افزود: هماهنگی‌های لازم توسط وزارت آموزش و پرورش شده و در برنامه کاربردی شاد نیز این طرح پشتیبانی می‌شود و حتی نمره‌های تشویقی برای دانش‌آموزان در پی دارد. دانش‌آموزان می‌توانند با ارسال عکس و فیلم در برنامه کاربردی ایران‌صدا و با ارسال پیامک و تماس تلفنی و ارسال نظرات در سایت رادیو ورزش همراه ما باشند و ما از آن‌ها پشتیبانی خواهیم کرد. همچنین رادیو نمای ما در گیرنده‌های دیجیتال سراسر کشور قابل دسترسی است. امیدواریم از این راه دانش‌آموزان ما در تمام مقاطع ورزش کنند و شاداب و پرنشاط باشند.
برنامه "زنگ تربیت بدنی رادیو ورزش" به تهیه‌کنندگی سحر مستدام و با اجرای الهام حسینی همه‌روزه به جز جمعه‌ها ساعت 08:30 تا 9 صبح همراه دانش‌آموزان ایران زمین است تا به ورزش بپردازند. تکرار هر برنامه ساعت 14:30 تا 15 همان روز خواهد بود.

دسترسی سریع