برنا: سلیمانی: داور 2 پنالتی استقلال را اعلام نکرد

برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 6 مهر، در گفتگویی با حیدر سلیمانی، کارشناس داوری به بررسی داوری دیدار استقلال و پاختاکور از زوایای مختلف پرداخت.

1399/07/06
13:44

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، حیدر سلیمانی، کارشناس داوری در تحلیل داوری دیدار استقلال و پاختاکور اظهار داشت: دیشب شاهد قضاوت ضعیفی از داور عمانی بودیم. 3،4 دقیقه اول بازی که داور با حدت و شدت 2 اخطار داد، برداشت ما این بود که شاید یک داوری کولینایی باشد؛ اما وقتی اشتباه مهلکی که باعث گل استقلال شد را انجام داد، متوجه شدیم که آنقدر هم با قدرت نیامده است. روی مهدی قائدی خطا نشد و داور پشت محوطه جریمه خطایی به نفع استقلال اعلام کرد که همان تبدیل به گل شد. از آنجا به بعد ورق برگشت و به محض اینکه نیمه دوم شروع شد، شماره 3 ازبکستان در کنار خط طولی محوطه پنج و نیم متر خطایی روی قایدی انجام داد که مستحق پنالتی بود و داور آن خطا را چشم پوشی کرد و دستور به ادامه بازی داد.

او ادامه داد: دقیقه 80 توپ کاملاً ‌به دست مدافع ازبکستانی برخورد کرد که از فضای طبیعی خود خارج بود؛ بنابراین باید یک پنالتی محرز دیگری هم برای استقلال اعلام می شد که این اتفاق رخ نداد. در واقع دیشب باید 2 پنالتی به نفع استقلال اعلام می شد.

سلیمانی به اشتباهی دیگر از داور دیدار اشاره کرد و گفت: در خصوص وقت های تلف شده هم داور خساست به خرج داد. آن چیزی که من محاسبه می کردم، ایشان باید حداقل 6 دقیقه وقت اضافه اعلام می کرد که سعی کرد با 4 دقیقه بازی را به اتمام برساند.

او تأکید کرد: نداشتن یک کرسی مهم در فدراسیون آسیا به فوتبال ملی و باشگاهی مان حتماً لطمه می زند. قطعاً پرسپولیس با دیدن بازی باشگاه هموطن خود که متضرر شده تحت تأثیر قرار خواهد گرفت، کما اینکه تیم مقابلش تیم میزبان این دوره از بازیهاست که تمام امکاناتی که در قطر به تیم ها داده شده به طور رایگان در اختیار آنها قرار گرفته است. همه این عوامل روی عملکرد داور تأثیر می گذارد. وقتی داوری وارد بازی می شود، فشارهای مختلفی به او وارد می شود و ناخودآگاه تمرکزش را از دست می دهد و دچار اشتباه می شود.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای حافظ کاظم زاده و با کارشناسی سعید زاهدیان روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع