دانا: رضاییان: مدیران فوتبالی پس از کسب مهارت، پست خود را ترک می کنند/ برای بکارگیری مدیران هیچ ضابطه ای وجود ندارد

معاون ورزشی باشگاه صنعت نفت آبادان گفت: مدیران فوتبالی پس از کسب مهارت، پست خود را ترک می کنند.

1399/06/19
09:23

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسعود رضاییان و مدیر موفق پیشین باشگاه های فولاد و ملوان در خصوص مدیریت فوتبال و مشکلاتی که اخیرا به دلیل ضعف در این بخش بوجود آمده، اظهار داشت: 80٪ آنچه که یک مدیر فوتبالی باید بداند با آنچه که بقیه مدیران باید بدانند و در انجام آن دانسته ها از مهارت های کافی برخوردار باشند یکسان و مشابه است. اما بر اساس نظریه 80 به 20 پارتو، 20٪ تخصص در مدیریت فوتبال خیلی بر آن 80٪ که همه مدیران می دانند در موفقیت مدیریت ورزشی می چربد. یک مدیر فوتبالی باید در فوتبال حضور داشته باشد و هزینه ای صرف او شود تا پس از یادگیری کامل وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهد.
وی افزود: متاسفانه مدیران حتی پس از طی دوره آموزشی هم ممکن است بازدهی نداشته باشند زیرا پس از مدتی محل مدیریت ترک می شود. مدیران پس از مدتی که شروع بکار می کنند و در حال کسب 20٪ مهارت هستند دوره ماموریتشان تمام می شود و نفر جدید می آید. این خلا به مدیران بعدی هم به ارث می رسد و اشتباهات همچنان ادامه پیدا می کنند.
رضائیان همچنین درباره مشکلاتی که در زمینه لیگ های فوتبال در اثر فعالیت مدیران کارنابلد به وجود آمده؛ خاطرنشان کرد: برای کارهای کوچک هم باید آدمهای مناسب را بکار گرفت. بسیاری از مشکلات بدلیل ندانستن هاست. مدیران فوتبالی نمی توانند درست مذاکره کنند، قرارداد خوب بنویسند، گروه را بخوبی سازماندهی و هدایت کنند، مدیریت بحران و مدیریت زمان کنند و... .
وی که با رادیو ورزش گفتگو می کرد، در ادامه تاکید کرد: برای بکارگیری مدیران فوتبالی باید یکسری ضوابط و مقررات رعایت شود و یکسری فرآیندهای آموزشی و پیش زمینه طی شود. برای مدیریت باشگاه ها و فدراسیون چنین چیزی اصلا رعایت نمی شود.

دسترسی سریع