شبكه اطلاع رسانی دانا: آذری: تصمیم منع ورود خارجی‌ها بالانس قیمت بازیکنان ایرانی را به‌هم ریخت/ نکونام با ما تمدید کرده و مدیران استقلال جذب او را تمام‌ شده بدانند

مدیرعامل باشگاه فولاد گفت: ممکن است این تصمیم ماهیت صحیحی داشته باشد؛ اما ما باید این قانون را به تدریج اعلام می کردیم.

1399/06/17
13:34

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد درباره افزایش سرسام آور قیمت بازیکنان اظهار داشت: آشفته بازاری شکل گرفته و بازار مکاره ای با سودهای وحشتناک به جیب عده ای سرازیر می شود که اکثراً‌ اصلاً فوتبال بازی نکرده اند و سازمان های غیررسمی را راه انداخته اند که این تشکل ها در قالب هواداران واقعی در مقابل باشگاه ها تجمع می کنند. از طرفی دیگر در فضای مجازی به این قضیه دامن می زنند.

وی افزود: تصمیم اخیر اعضای هیأت رئیسه لیگ و اعلام منع جذب بازیکن و مربی خارجی نیز باعث ایجاد این مسائل شده است. ممکن است این تصمیم، تصمیم خوبی باشد و قانونی باشد که بتوانیم عملیاتی کنیم؛ اما برای به وجود آوردن یک قانون باید پیش زمینه تحقیقاتی داشته باشیم و جوانب وضع یک قانون را در اجتماع کوچکی مثل فوتبال ایران بررسی کنیم که آیا آیین نامه و بخشنامه ای که به باشگاه ها ابلاغ می کنیم، مزایا و معایب آن بالانس است یا خیر و چنین تصمیمی در کوتاه مدت چه مضراتی برای جامعه فوتبال ما در پی خواهد داشت.

آذری در گفتگو با رادیو ورزش تصریح کرد: یکی از عواملی که روی آشفته بازار و شکل گیری این وضعیت تأثیر بسیار وحشتناکی گذاشت، تصمیمی بود که سازمان لیگ گرفت؛ اینکه فلسفه ورود خارجی ها به ساختار فوتبال ما به چه شکلی است. ممکن است این تصمیم ماهیت صحیحی داشته باشد؛ اما ما باید این قانون را به تدریج اعلام می کردیم. به این صورت اعلام کردن موجب شد افراد سودجود به این تحلیل برسند که با تشکلات غیررسمی شرایطی ایجاد کنند که اکنون باشگاه ها باید تومان را 3 تومان بخرند.
سعید آذری درباره تمدید قرارداد با چند بازیکن تیم فوتبال فولاد خوزستان و همچنین جواد نکونام اظهار داشت: نکونام قهرمان ملی ماست و در مربیگری اثبات کرد مقام‌هایی که به دست آورده و جایگاهش در فوتبال به عنوان یک مربی ایرانی، تصادفی نبوده است. او در مربیگری قدم‌های مثبتی برداشت. با جمع‌بندی نظرات هواداران، با توجه به ثباتی که نکونام در تیم ایجاد کرد و با دستور رئیس هیئت‌مدیره، جلسه‌ای با نکونام داشتیم. او پیشنهادهای فوق‌العاده‌ای داشت و قراردادش را یک سال تمدید کرد. امیدواریم با وجود جواد و همکارانش، منشأ ثمر باشیم و افتخارات بیشتری کسب کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مدیران باشگاه استقلال با او برای جذب نکونام مشورت کرده‌اند یا خیر، تصریح کرد: عزیزان در باشگاه استقلال با ما صحبتی نکردند و شاید با خود نکونام حرف زده‌اند. او با ما هماهنگ بود و برنامه کاری‌اش را برای ما مشخص کرده بود. خیالم راحت بود که نکونام جایی نمی‌رود. ما سال خوبی را گذراندیم و کار گروهی در آینده می‌تواند حرف‌های بیشتری داشته باشد. من در جریان این موضوع نبودم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت مذاکره مدیران استقلال با او، حاضر است از کار کردن با نکونام کوتاه بیاید یا خیر، خاطرنشان کرد: نکونام قراردادش را تمدید کرده و کارش آغاز شده است. ما کوتاه نمی‌آییم و خیلی هم بلند می‌آییم! اگر قرار بود مربی ما به استقلال برود تا حالا رفته بود. انتظار دارم عزیزان، خصوصاً سعادتمند که از مدیران باسابقه وزارت ورزش است، قضیه نکونام را تمام‌ شده تلقی کنند و اجازه بدهند فولاد به راهش ادامه دهد.

«مجموعه استقلال اینقدر جذاب و تواناست که مربیان خوبی جذب کند.»، آذری که با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، ضمن بیان این جمله گفت: مجیدی زحمات زیادی برای استقلال کشید. وقتی استراماچونی از استقلال رفت، کمتر کسی جرأت تحویل گرفتن تیم را داشت اما این مربی جوان توانست استقلال را به نایب‌قهرمانی لیگ برتر برساند و تیمش در فینال جام حذفی می‌توانست حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد. حواشی هفته پایانی، استقلال را از هدفش دور کرد.

وی با اشاره به شروع به کار مربیان جوان در فوتبال ایران بیان کرد: شنیدم محرم نویدکیا هم سرمربی سپاهان شده است. حضور این مربیان جوان از جمله مجیدی و نکونام، خون تازه فنی به فوتبال ما تزریق می‌کند. ای کاش فرهادکشی را باب نکنیم. من اگر جای مدیران استقلال باشم، به جای اینکه در خانه همسایه به دنبال چیزی بگردم، فرهاد را حفظ می‌کنم، چون او برای استقلال زحمت کشیده است. من باشم به داشته‌های خودم توجه می‌کنم. استقلال باید به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند و امیدوارم این تیم سریع‌تر سامان بگیرد اما موضوع جواد تمام‌ شده است.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان درباره بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه و اینکه مالک باشگاه سپیدرود رشت گفته بود؛ مدیران فولاد درباره محرمیت‌شان بابت جذب محمد بلبلی با باشگاه شمالی همکاری نکرده‌اند، اظهار داشت: ما در حال اعاده دادرسی هستیم و ادله جدیدی ارائه می‌کنیم. پس از آخرین جلسه در کمیته استیناف، فرصت 10 روزه‌ای خواستیم و لایحه جدیدی فرستادیم که تعجب می‌کنم چرا به استیناف نرسیده است.

آذری با انتقاد از اظهارات مالک باشگاه سپیدرود گفت: بیات گفته بود که مدیران قبلی فولاد خوزستان مقصر هستند اما مسئولیت قضایا با من است. رضایی (مدیرعامل پیشین فولاد) و سایر دوستان، منشأ خدمات بودند و از هواداران خواستم سعه صدر بیشتری داشته باشند. این صحبت‌ها فضا را ملتهب می‌کند و بیات نباید این حرف را می‌زد. احترام فوق‌العاده‌ای به اعضای کمیته استیناف قائل هستم و معتقدم آنها وظیفه خود را انجام می‌دهند. حق فولاد است که دادرسی خود را ارائه کند و من به اعاده دادرسی خوش‌بین هستم.

دسترسی سریع