شبكه اطلاع رسانی دانا: اولیایی: جدول مسابقات به جدول مندلیف تبدیل شده/ مدل فوتبال ما باید ثبت شود

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال و پاس همدان گفت: جدول مسابقات به جدول مندلیف تبدیل شده است.

1399/06/15
09:42

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کاظم اولیایی در خصوص ریشه سردرگمی وضعیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در زمان تغییر مدیریتی اظهار داشت: به اعتقاد من در شرایط فعلی فوتبال کشور شفافیت و استاندارد دو امر لازم هستند. ما نه استاندارد فوتبال حرفه ای را می خواهیم رعایت کنیم و نه همت شفافیت داریم که به هواداران مسائل را بروز دهیم.

وی که با رادیو ورزش گفتگو می کرد، افزود: فراموش نکنیم که اساس فوتبال حرفه ای بر هوادار است. اگر هوادار نباشد، ما اصلاً‌ مقوله ای به نام فوتبال حرفه ای نداریم. در تمام دنیا 4،5 مدل باشگاه داری تعریف شده است. ما یک مدل شتر، گاو، پلنگی ابداع کردیم که در دنیا باید آن را به عنوان اختراع ما ثبت کنند.

اولیایی در ادامه گفت: دیروز یک برنامه تلویزیونی پخش شد که یقه وزیر نفت را گرفته بودند چرا شما پول نمی دهید تیم داری کنند. من واقعاً‌ تعجب می کنم. جدول مسابقات ما کم کم به جدول مندلیف تبدیل می شود؛ آلومنیوم، نفت، فولاد، پتروشیمی، مس و...

وی با بیان اینکه ما مسیر را غلط می رویم، اظهار داشت: هیچ جای دنیا فوتبال را به صورت مستقیم و غیر مستقیم اداره نمی کنند. ما وقتی به غلط خود را به یک بن بستی می کشانیم، طبیعی است چهار نفری که به اتاق وزیر نزدیکتر باشند، مدیر شوند. از طرفی فوتبال جاذبه عجیب و غریبی دارد که آنها را به سمت خود می کشاند و بعد می بینند آنطور که تصور می کردند نیست و فقط از دور زیباست. این افراد به دلیل اینکه متخصص و دلسوز این امر نیستند و عشق به فوتبال ندارند، پس از یک مدت کوتاهی دلشان را می زند و باید عوض شوند. یکی از اساس مشکلات، مدیریت های مقطعی ماست.

ناصر شفق، مدیرعامل پیشین باشگاه ابومسلم، تراکتور و پاس تاکید کرد: واقعیت این است وقتی عدم تخصص باشد، عدم تعهد را هم به دنبال می آورد. زیرساخت های باشگاه داری ما بر بنیاد سست نهاده شده و ما باشگاه به معنی واقعی حرفه ای و فنی نداریم.

دسترسی سریع