پیش به سوی جام جهانی بررسی تركیب احتمالی ایران مقابل انگلیس

تیم ملی فوتبال كشورمان در نخستین بازی خود در جام جهانی قطر روز دوشنبه به مصاف انگلیس می رود.

1401/08/28
14:06

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر، از ساعت 16:30 روز دوشنبه آینده به مصاف انگلیس می‌رود. در آستانه این بازی، هنوز مشخص نیست كه كارلوس كی روش تیم ایران را با چه نفرات و با چه سیستمی روانه میدان می‌كند.

هومن افاضلی مربی پیشین تیم ملی و كارشناس فوتبال پیش بینی كرد كه سیستم ایران مقابل انگلیس حضور با دو هافبك دفاعی و مهاجم راس تدارك دیده شده است و ایران با آرایش 1-3-2-4 به میدان می‌رود.

افاضلی گفت: اگر كی روش تصمیم بگیرد سردار آزمون در تركیب نباشد آرایش 1-2-3-4 هم می‌تواند به تیم كمك كند. آنچه در دو بازی اول تداركاتی (مقابل سنگال و اروگوئه) دیدیم سیستم 1-3-2-4 بود.

این كارشناس فوتبال خاطرنشان كرد: اگر من باشم، مقابل انگلیس با پنج مدافع بازی می‌كنم یعنی سیستم 1-4-5 را انتخاب می‌كنم.

افاضلی در پاسخ به این سئوال كه در این صورت انتخابش برای مدافعان تیم ملی بخصوص دفاع چپ كدام نفرات است؟ گفت: این به پلن بازی بستگی دارد یعنی اینكه می‌خواهیم ابتدای بازی هجومی باشیم یا فشار حریف را بگیریم. استفاده از ابوالفضل جلالی برای این بازی بعید است چون تجربه بین المللی كمی دارد و با سیستم كی روش هم آشنا نیست. امتیاز او در برنامه‌های هجومی است.

وی ادامه داد: فكر می‌كنم كی روش سمت بازیكنانی می‌رود كه محتاطانه بازی می‌كنند و نسبت به پستی كه دارند در كار دفاعی وفادارتر هستند. چون در آن قسمت از زمین (سمت راست هجومی انگلیس) رحیم استرلینگ بازی می‌كند باید یك مدافع سرعتی داشته باشیم. به نظرم میلاد محمدی شانس بیشتری دارد. وحید امیری هم هست. احسان حاج صفی تجربه زیادی دارد ولی شاید تجربه او در فاز دفاعی خیلی مناسب نباشد.

این كارشناس فوتبال در خصوص احتمال استفاده همزمان از مهدی طارمی و سردار آزمون مقابل انگلیس و سپس برنامه‌هایی كه كی روش برای برد مقابل ولز و آمریكا دارد، اظهار كرد: مسئله اول آرایش تیم است. مسئله بعدی شرایط آزمون است و اینكه آیا می‌رسد بازی كند یا نه. حضور سردار می‌تواند وزنه بزرگ برای تیم ملی باشد. اینكه باید بازی دوم و سوم را ببریم؛ موافقم. ولز و آمریكا در واقع آلمان و پرتغال نیستند. البته باید در نظر داشته باشیم این تیم ملی ما انسجام سال 2018 را ندارد برای اینكه این یك پروژه دو ماهه برای كی روش است.

دسترسی سریع