پیش به سوی جام جهانی از ایران انتظار زیادی داشته باشید/ ایران كابوس ولز و آمریكاست

در جام جهانی 2022 قطر چه انتظاری از ایران داریم؟ این همان تیتری است كه نیك میلر به تاریخ 28 سپتامبر 2022 برای گزارش بلند بالای خود در نظر گرفته است.

1401/07/10
14:43

به گزارش رادیو ورزش؛ او البته در ادامه به سوالی كه خودش مطرح كرده پاسخ می‌دهد و می‌نویسد: از ایران انتظار زیادی داشته باشید، این تیم به كابوس دو تیم ولز و آمریكا تبدیل خواهد شد هر چند برای انگلیس شاید یك حریف خطرناك و خشمگین نباشد.

ایران این هفته در اتریش اردو زده بود تا آخرین بازی‌های آماده سازی خود را قبل از جام جهانی انجام دهد.

نویسنده به برگزاری چندین و چند نمایشگاه از سوی كشورهای مختلف حاضر در جام جهانی قطر اشاره كرده كه می‌خواهند برای گردشگری خود به بهانه جام جهانی قطر تبلیغ كنند و ایران این روزها شاید چنین میدانی را از دست داده باشد.

در این گزارش با اشاره به بازی تیم ملی فوتبال مقابل سنگال آمده است: بازیكنان ایران نمی‌توانستند نسبت به اتفاقات داخل كشور خود بی تفاوت باشند و بدیهی بود كه از لحاظ روحی و روانی در آرامش مناسب یك بازی دوستانه به سر نبرند. در هر حال آنها وظیفه اصلی خود را یعنی ارائه یك بازی خوب به احترام مردم فوتبال دوست كشور خود به خوبی ایفا كردند.

چیز زیادی به جام جهانی 2022 قطر باقی نمانده و فوتبال ایران برابر دو تیم اروگوئه و سنگال بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت. باید پذیرفت كه كارلوس كی‌روش در زمان كوتاهی كه در اختیار دارد محك قابل قبول و مهمی به بازیكنان خود زد و شاید به تصمیم نهایی خود برای انتخاب تركیب اصلی تیمش نزدیك شده باشد.

نویسنده این گزارش ضمن اشاره به اخراج غیر منتظره اسكوچیچ از تیم ملی نوشت: اسكوچیچ البته مربی بدی نبود اما فوتبال ایران به این شوك سازنده و وزنه روحی و روانی كی‌روش نیاز جدی داشت و در كل این اتفاق به سود فوتبال ایران تمام شده است.

كارلوس كی‌روش ایران را در سال‌های 2014 و 2018 به جام جهانی رسانده و پس از انتصاب مجددش به این نقش، حالا به فكر فتح ركوردها است و به خبرنگاران گفته كه به 3 پیروزی در مرحله گروهی فكر می‌كند.

او البته چند وقت پیش پس از شكست 6-1 مقابل اكوادور از كلمبیا اخراج شد و شانس این تیم برای جام جهانی را به خطر انداخت.

كی‌روش، زمانی كه انتصاب مجدد او تایید شد، گفت: وقتی خانواده شما را به خانه می‌خواند، تنها كاری كه انجام می دهید این است كه فقط بگویید چشم. كاملاً متعهد به وظایف خود و آماده برای مأموریت.

از نظر تئوری، این راه ایده آلی برای آماده شدن برای یك تورنمنت جهانی نیست، شاید هم یك قمار بزرگ برای تغییر مدیران در مدت كوتاهی قبل از پرواز هواپیما به سمت دوحه باشد.

اسكوچیچ همه بازی‌های مقدماتی جام جهانی را برد به جز دو مسابقه و یك آشفتگی‌ را كه شش ماه قبل سرمربیگری فاجعه‌بار مارك ویلموتس بر جای گذاشته بود، برطرف كرد. با این حال، در حالی كه همه چیز روی كاغذ خوب به نظر می رسید، روی چمن اوضاع فرق داشت و خبر اخراجش در زمانی كه تصورش را نداشت رسانه‌ای شد.

دسترسی سریع