تسنیم: مظلومی: دستور وزیر ورزش برای تأمین امكانات با بی‌توجهی شركت توسعه مواجه شد

رئیس فدراسیون نابینایان و كم بینایان گفت: با وجود تمام وعده‌ها اتفاقی نمی‌افتد و دستور وزیر ورزش هم با بی‌توجهی شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی روبه‌رو شد.

1401/04/03
15:54

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی رادیو ورزش، محمدرضا مظلومی رئیس فدراسیون نابینایان و كم‌بینایان با حضور در برنامه جهان ورزش كه به ورزش جانبازان و معلولان اختصاص داشت، گفت: متولد سال 1339 در اردبیل و جانباز جنگ تحمیلی هستم. از سال 63 وارد محیط ورزشی و از سال67 به عنوان رئیس هیئت تهران انتخاب و پس از آن نیز به عنوان رئیس فدراسیون انجام وظیفه می‌كنم.

وی در پاسخ به سؤالی درباره ارزیابی جایگاهش از ورزش نابینایان و كم بینایان گفت: این ورزش بعد از انقلاب شكل گرفت و سال 78 با توجه به درخواست سازمان جهانی ورزش نابینایان از فدراسیون جانبازان جدا شدیم، ولی باز هم شرمنده عزیزان هستیم؛ چون امكانات ساختاری ضعیفی داریم كه با توجه به رشد بچه‌ها در مسابقات مختلف متأسفانه این امكانات اصلاً پاسخگو نیست و علی‌رغم تمام وعده‌های مسئولان هیچ اتفاقی نمی‌افتد، به طوری كه حتی دستور وزیر ورزش نیز با بی‌توجهی شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی روبه‌رو شد.

رئیس فدراسیون نابینایان و كم‌بینایان در خصوص آشنا بودنش به مشكلات نابینایان و تاثیر آن بر موفقیت ورزشكاران عنوان كرد: من رئیس نیستم، بلكه خادم این عزیزان هستم. پنج دوره در پارالمپیك شركت كردیم كه در 2016 ریو 3 نقره گرفتیم و همچنین نایب قهرمان فوتبال شدیم، در حالی كه یك زمین اختصاصی برای فوتبال نابینایان نداریم.

مظلومی ادامه داد: قول دو طلا داده بودم، اما چهار طلا و دو نقره در پارالمپیك قبلی كسب كردیم و این باعث توقع دوطرفه بین ما و مسئولان بالادستی شد، با این وجود صدای این رشد ما را نشنیده‌اند و كمكی نمی‌كنند.

مظلومی درباره بخشی از حمایت مسئولان گفت: آن موقع كه رئیس هیئت تهران بودم، از قالیباف مجموعه هرندی را برای بچه‌های تهران گرفتم، اما چند سالی كه نبودم، این‌ مجموعه آسیب دیده و خیلی قابل بهره‌برداری نیست. به شرطی كه حمایت شویم، می‌توانیم آن مجموعه را دوباره سرپا كنیم.

وی در واكنش به صحبت‌های فلفلی‌ مربی تیم‌ فوتبال نابینایان اظهار داشت: در حال پیگیری هستیم تا برای آبان با یك سهمیه موجود بتوانیم با تمام ظرفیت و توان بجنگیم و نتیجه مناسب را بگیریم.

رئیس فدراسیون نابینایان و كم‌بینایان درباره جایگاه فعلی كشورمان در آسیا گفت: در گلبال و فوتبال همیشه رقیب چین بودیم؛ یا اول بودیم یا چین اول بوده است. در رقابت‌های مختلف در آسیا نیز با توجه به محدودیت امكانات همیشه جزو كشورهای برتر اول و دوم بودیم.

وی ادامه داد: از لحاظ مالی مشكل نداریم، بلكه زیرساخت‌های‌مان كم است. از مسئولان چیز اضافه‌ای نمی‌خواهیم، بلكه آنچه شایسته ما است تا افتخار آفرینی كنیم را می‌خواهیم. من بی‌انصافی نمی‌كنم و كمك‌هایی هم به ویژه از مسئولان بهزیستی شده است، اما از همه كسانی كه می‌توانند كمك كنند، می‌خواهم تا به ما نیز توجه كنند.

مظلومی درباره ارتباط با مجامع بین‌المللی عنوان كرد: در منطقه حرف اول را می‌زنیم، ولی مسئولان با معلولیت بچه‌های ما آشنا نیستند.

رئیس فدراسیون نابینایان و كم‌بینایان درباره گزارش عملكرد مجموعه خود گفت: در حال تهیه این‌ گزارش هستیم و این مجموعه گزارش ما به صورت صوتی است.

وی اظهار داشت: اول باید زیرساخت‌ها را آماده كنیم، بعد از استعدادهای بالقوه بخواهیم كه بیایند تا ما بتوانیم‌ حمایتشان كنیم و این جزو وظایف ما است. امیدواریم با حمایت‌ مسئولان بتوانیم آنچه شایسته و بایسته است را ادا‌ كنیم.

دسترسی سریع