برنا: ویژه برنامه هایی یلدایی در بلند ترین شب سال همراه با «یلدانه»

همزمان با فرا رسیدن شب یلدا، ویژه برنامه «یلدانه» به روی آنتن شبكه رادیویی ورزش می‌رود.

1401/02/26
15:11

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ شب یلدا كه زمین به استقبال زمستان می رود، شبی است كه از مدت ها پیش هیاهویی در كوچه و بازار به راه می اندازد و مردم برای تدارك این جشن باستانی آماده می شوند. رهسپار كردن پاییز، پس از گذراندن طولانی ترین شب سال، جشن یلدا را به نمادی از امید به روشنایی و گذشتن از سیاهی بدل می كند.

«یلدانه» ویژه برنامه‌ای شامگاهی است كه از ساعت 21 تا 1 بامداد در شب نشینی یلدایی با شنوندگان رادیو ورزش همراه می‌شود تا همچون عضوی از خانواده در كنار آن‌ها با ایجاد فضایی شاد برای دورهمی‌ها سهمی در این آیین باستانی داشته باشد.

در برنامه امشب با زهرا نعمتی عضو تیم ملی تیراندازی با كمان و ساره جوانمردی قهرمان تیرانداز ایران در ماده تپانچه 10 متر پارالمپیك توكیو، محمد فنایی از پیشكسوتان داوری و داور بین المللی كشور و شهناز یاری سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان پیرامون رسم و رسومات شب یلدا در ایران باستان، سنت‌های محلی و خاطرات ورزشی خود در این شب گفتگو می‌شود.
همچنین برنامه با داستانك و روایت داستان‌های یلدایی توسط گویندگان شبكه، تورقی در دیوان شاعران و تفالی بر غزلیات حافظ، پخش موسیقی‌های یلدایی و گزارش‌هایی زنده از محل برگزاری اردوی تیم ملی قایقرانی و محفل پیشكسوتان ورزش باستانی همراه است.

نمایش یلدایی، اجرای زنده سعید ترابی و محمد مطلب از خوانندگان كشورمان و خاطره بازی در این شب توسط فاطمه شاه حسینی از دیگر بخش‌های برنامه است.

علاقه مندان می‌توانند شنونده «یلدانه» رادیو ورزش از ساعت 21 به مدت 240 دقیقه روی موج اف‌ام ردیف 92 مگاهرتز همراه باشند.

انتهای پیام//

دسترسی سریع