اخبار ورزشی بانوان 00 از ساعت 00 به مدت 00

رادیو ورزش

ورزش بانوان

پورشبانان: عجیب است که علیرغم تمجید فدراسیون جهانی، مدال نگرفتم!

ناهید پورشبانان پس از گرفتن لقب ماتریکس دنیای وارونه گفت: برای من عجیب است که علیرغم تمجید فدراسیون جهانی از تصویر حرکتم در مسابقات دانشجویان جهان، مدالی به من تعلق نگرفت!

1397/11/07
10:04

به گزارش سایت اطلاع رسانی رادیو ورزش، فدراسیون جهانی ورزش های دانشجویی با انتشار برترین تصاویر سال 2018 میلادی که یکی از آنها متعلق به «ناهید پورشبانان» است با به کار بردن عبارت «دنیای وارونه» نوشت: دختر ووشوکار ایران همچون فیلم ماتریکس با اجرای عالی خود، زمان را متوقف کرد.
تالوکار کشورمان پس از انتشار این خبر به رادیو ورزش گفت: تصویر حرکتی که در مسابقات داشنجویان جهان در سال 2018 اجرا کردم، جزو تصاویر برتر جهان شد و فدراسیون جهانی این لقب را به من داد که ماتریکس دنیای وارونه را انجام دادم.
ناهید پورشبانان افزود: من نمی دانستم که حرکت من مورد توجه قرار می گیرد، چون با اجرای حرکتی که در مسابقات دانشجویان جهان داشتم، چهارم شدم و هیچ مدالی کسب نکردم. از طرفی با این تصویر و تعریف و تمجیدی که از من شد، خیلی شوکه شدم و برای من خیلی عجیب بود که اجرای من مورد قبول واقع شده و اینقدر جذاب و پر طرفدار بوده که به من لقب ماتریکس دنیای وارونه دادند، اما مدالی به اجرای حرکت من داده نشد.
وی انجام چنین حرکتی با حجاب اسلامی را دلیل مورد توجه قرار گرفتن تصویر حرکتش دانست و اظهار داشت: فدراسیون جهانی ورزش های دانشگاهی در پایان هر سال تصاویر و ویدئوهای منتخب مسابقات را منتشر می کند که امسال هم تصویر حرکت من انتخاب شد. شاید نکته قابل توجه آن این بوده است که بانوان ایران با حجاب اسلامی در مسابقات شرکت می کنند و حرکتی که من انجام دادم توسط یه دختر محجبه انجام شده و به همین دلیل این لقب را به من دادند.
ملی پوش تالو ایران با اشاره به اینکه چنین اتفاقی تاکنون در ایران رخ نداده است، گفت: چنین اتفاقی تاکنون در ایران نیفتاده است و از این اتفاق خیلی ذوق زده هستم، چون با توجه به اینکه نخستین حضورم را در رده سنی بزرگسالان تجربه می کردم، عنوان چهارم را به دست آوردم و اگر این حرکت اینقدر مورد توجه بود چرا مدالی به آن داده نشد؟
پورشبانان در پایان از تلاش برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان خبر داد و افزود: رقابت های انتخابی تیم ملی برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان چین، خردادماه سال آینده برگزار می شود و من برای حضور موفق در این رقابت ها آماده می شوم.

دسترسی سریع
ورزش بانوان