پارالمپیک 2020 هر روز از ساعت 00:00 به مدت مسابقات

رادیو ورزش

*پارالمپيك 2020

مشعل پارالمپیک 2020توکیو با 24 مدال برای ایران خاموش شد

با برگزاری مراسم اختتامیه، بازی های پارالمپیک توکیو به پایان رسید و مشعل بازی ها نیز خاموش شد.

1400/06/14
18:37

به گزارش رادیو ورزش؛ مراسم اختتامیه بازی های پارالمپیک 2020 در استادیوم ملی شهر توکیو از ساعت 20 به وقت محلی برگزار شد.در ابتدای مراسم پرچم کشور ژاپن وارد استادیوم شد و سرود ملی این کشور نواخته شد. حدود 2هزار ورزشکار و کادرفنی تیم ها و 2هزار و 250 نفر از رسانه ها در مراسم اختتامیه شرکت کرده بودند. تعداد مقامات و مهمانان افتخاری نیز 850 نفر بود.

بلافاصله پس از ورود پرچم ژاپن، مراسم رژه کشورها آغاز شد که برخلاف مراسم افتتاحیه تنها پرچمداران در رژه شرکت کردند. پرچمدار ایران در اختتامیه بازی ها نیز ساره جوانمردی قهرمان پاراتیراندازی پارالمپیک توکیو بود.

حسین رسولی و زکیه خدادادی به عنوان پرچمدار کشور افغانستان در مراسم اختتامیه شرکت کردند این در حالی بود که در مراسم افتتاحیه، پرچم کشور افغانستان توسط یکی از داوطلبان حمل شد.

ولیعهد ژاپن، اندرو پارسونز رییس کمیته بین المللی پارالمپیک و یوشیهیده سوگا نخست وزیر ژاپن در جایگاه ویژه حضور داشتند و نظاره گر مراسم اختتامیه بودند.

معرفی 6 ورزشکار عضو کمیسیون ورزشکاران کمیته بین المللی پارالمپیک
شش ورزشکار به عنوان اعضای کمیسیون IPC روی صحنه آمدند و از آنها تجلیل شد. مارتینا کایرونی ازایتالیا، دنیل دیاس از برزیل، دیراند الیاس از کوبا، تاکایوکی سوزوکی از ژاپنج، یتسکه ویسر از هلند و و زهرا نعمتی از ایران در این کمیسیون انتخاب شده اند.

تحویل پرچم پارالمپیک به شهردار پاریس 2024
پرچم پارالمپیک که در مراسم افتتاحیه به اهتزاز درآمد، اکنون در مراسم اختتامیه پایین کشیده شد و فرماندار توکیو این پرچم را تحویل آن هیدالگو شهردار بازی های پارالمپیک 2024 پاریس داد. پرچم کشور فرانسه نیز به عنوان میزبان بعدی بازی ها در استادیوم به اهتزاز درآمد.

هاشیموتو: ورزشکاران پارالمپیک الهام بخش ما بودند
سیکو هاشیموتو رییس کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو در سخنرانی خود بیان کرد: سفر طولانی ما در حال پایان و بازیهای پارالمپیک 2020 توکیو آخرین مرحله آن است. شما ورزشکاران پارالمپیکی به بسیاری از ما الهام بخشیدید تا سفرهای جدید خود را آغاز کنیم.

اوافزود: شما به ما بینش و قدرت داده اید که به خودمان نگاه کنیم و آینده خود را رقم بزنیم. تغییر با آگاهی آغاز می شود. ما مصمم هستیم آینده ای متنوع و فراگیر بسازیم که در آن مردم تفاوت های یکدیگر را بدون تبعیض یا هر گونه موانع دیگر بپذیرند و از آنها حمایت کنند.

پارسونز: پارالمپیک 2020 توکیو فوق العاده بود
اندرو پارسونز رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک نیز گفت: بازیهای پارالمپیک توکیو 2020 نه تنها تاریخی نبود ، بلکه فوق العاده بوده است. در 12 روز جادویی ، ورزشکاران به جهان، اعتماد و شادی و امید دادند. ورزشکاران رکوردها را شکستند و قلب ها را گرم و ذهن ها باز کردند.

او سپس خطاب به داوطلبان تاکید کرد: داوطلبان، شما افتخار مردم خود هستید. اشتیاق و انرژی را هر روز به ارمغان آوردید. امشب این مراسم را نه به عنوان یک مراسم اختتامیه ، بلکه به عنوان یک گشایش به سوی آینده ای روشن و فراگیر می بینیم. امیدوارم همه شما ورزشکاران را در پاریس 2024 ببینم. پایان بازی های پارالمپیک را اعلام و از مردم ژاپن تشکر می کنم.

در پایان نیز مشعل پارالمپیک توکیو خاموش شد و بازی ها و مراسم به پایان رسید.

پرونده کاروان ایران در بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو با 24 مدال، شامل 12 طلا، 11 نقره و یک برنز بسته شد. به این ترتیب ایران در جدول رده‌بندی مدال‌ها با چهار طلای بیشتر و دو پله صعود نسبت به بازی‌های 2016 ریو در جایگاه سیزدهم شانزدهمین دوره رقابت‌های پارالمپیک 2020 توکیو قرار گرفت تا بهترین نتیجه ایران در ادوار پارالمپیک به ثبت برسد.

ایران در مسابقات پارالمپیک 2016 ریو با 24 مدال، شامل 8 مدال طلا، 9 نقره و 7 برنز در رده پانزدهم قرار گرفته بود.

مدال‌آوران ایران در پارالمپیک 2020 توکیو :
مدال طلا: تیم ملی والیبال نشسته، ساره جوانمردی (تیراندازی)، زهرا نعمتی (تیروکمان)، روح الله رستمی (وزنه‌برداری)، وحید نوری و محمدرضا خیرالله زاده (جودو)، امیر خسروانی، مهدی اولاد، هاشمیه متقیان، حامد امیری و سعید افروز (دوومیدانی) و اصغر عزیزی (تکواندو)

مدال نقره: امان‌الله پاپی، علیرضا مختاری، علی پیروج، صادق بیت سیاح، سجاد محمدیان و مهدی اولاد (دوومیدانی)، امیر جعفری، حامد صلحی پور و منصور پورمیرزایی (وزنه برداری)، رمضان بیابانی (تیروکمان) و مهدی پوررهنما (تکواندو)

مدال برنز: سامان رضی (وزنه برداری)


انتهای پیام/

دسترسی سریع
*پارالمپیک 2020