گفتگویی صمیمی با علیرضا حیدری

برنامه "عید دیدنی" چهارشنبه 8 فروردین، میزبان علیرضا حیدری، پیشكسوت كشتی بود.

1397/01/13
12:31


به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا حیدری، پیشكسوت كشتی، در پاسخ به این سوال كه آیا برنامه و اهداف شما در سال جدید با سال گذشته متفاوت است، بیان كرد: من همیشه علاقه دارم كار جدیدی انجام دهم و از اینكه كار تكراری انجام بدهم حس خوبی نمی گیرم. گاهی آنقدر كارها تكراری می شود كه حس می كنی حضور تو با شخص دیگری در آن موقعیت فرقی نمی كند.
وی، درباره حس خود در فصل بهار گفت: انسان هم مانند طبیعت فصول مختلفی مثل تابستان، بهار، پاییز و زمستان دارد. فصل بهار قطعاً روی انسان تأثیر می گذارد. گیاهان اكسیژن ما انسان ها را تأمین می كنند و وقتی در زمستان نیستند، طبیعتاً اكسیژن كمتر است. این فصل مطمئناً روی ما تأثیر می گذارد و باید از آن استفاده كنیم.
من همیشه سعی كرده ام كه روی موج سوار نشوم و كاری را كنم كه واقعاً فیزیكی و فكری است و با انجام آن خسته شوم. من هیچگاه سخت زندگی نكرده ام و بین مردم بوده ام. كسی كه قهرمان می شود، باید از تبعات آن استفاده كند و به خود سخت نگیرد.
حیدری، در پاسخ به این سوال كه سال 96 برای شما چطور سالی بود، عنوان كرد: حدود 2 سال است كه شرایط كاری و اقتصادی ام خوب نیست. گاهی من زندگی را با كشتی قیاس می كنم؛ اینكه بعد از هر سختی و شكستی دوباره شروع كنم. من راحت می بازم و سعی می كنم كه راحت هم ببرم.
این پیشكسوت درباره شرایط سخت كارآفرینی گفت: دولت باید به كسی كه كار ایجاد می كند احترام بگذارد. متأسفانه بعضی افراد در بدنه ادارات نمی خواهند قانون را اجرا كنند؛ باید یك طوری این سیستم شخم بخورد. به نظر من یكی از ارزشی ترین كارهایی كه در جامعه ما اتفاق می افتد، ایجاد اشتغال است. من اكنون كه كار می كنم حس بهتری دارم نسبت به زمانیكه كشتی می گرفتم.
برنامه عید دیدنی، با اجرای منصوریان، ایام عید از ساعت 11:05 به مدت 55 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع