افتتاح دهكده بازی‌های المپیك پاریس

رئیس‌جمهور فرانسه روز پنجشنبه دهكده بازی‌های المپیك 2024 پاریس را افتتاح خواهد كرد.

1402/12/09
13:43

به گزارش رادیو ورزش؛ امانوئل ماكرون صبح پنجشنبه در مراسم تحویل كلید دهكده المپیك و پارالمپیك در سن‌دنی شركت خواهد كرد.

به نوشته روزنامه فرانسوی اكیپ، آخرین باری كه امانوئل ماكرون به دهكده المپیك و پارالمپیك رفت، اكتبر 2021 بود كه او از مراحل ساخت این دهكده بازدید كرد. فرانسه برای ساخت این دهكده 3700 كارگر را به كار گرفت و كمیته سازماندهی بازی‌های المپیك نیز نظارت جدی بر مراحل ساخت داشت.

امانوئل ماكرون را چند وزیر و نماینده وزیر، از جمله آملی اوده كاسترا، وزیر ورزش، آن هیدالگو، شهردار پاریس و شماری از مقام‌های محلی، روسای كمیته‌ها، ورزشكاران المپیكی و پارالمپیكی همراهی می‌كنند.

پاریس به جای مراسم افتتاحیه سنتی در ورزشگاه می‌خواهد به عنوان میزبان بازی‌های المپیك تابستانی 2024 فضای جدیدی را ایجاد كند. برگزاركنندگان در حال برنامه‌ریزی رژه‌ای با حدود 160 قایق در رود سن هستند. هنوز جزئیات مراسم افتتاحیه منتشر نشده ولی قرار است متفاوت‌ترین مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیك را شاهد باشیم. به این ترتیب ورزشكاران در سطح شهر رژه خواهند رفت و دیگر در ورزشگاه نخواهند بود.

همچنین حدود یازده هزار نفر از افراد سرشناس و ناشناس برای حمل مشعل المپیك پاریس انتخاب شده‌اند. این مشعل قرار است از شهر بندری مارسی تا پاریس حمل شود.

بازی‌های المپیك تابستانی در پایتخت فرانسه برای دوره زمانی 26 ژوئیه تا یازده اوت 2024 برنامه‌ریزی شده است. بازی‌های پارالمپیك نیز از 28 اوت تا هشتم سپتامبر برگزار می‌شوند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع