مبینی: 382 خارجی برای دوومیدانی قهرمانی آسیا به ایران می‌آیند/ باید حمایت مالی كمیته المپیك را هم داشته باشیم

سرپرست فدراسیون دوومیدانی گفت: كنفدراسیون آسیا لیست نهایی نفرات حاضر در مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا را به ما داد و 382 نفر شامل ورزشكاران، كادر فنی، داوران و مسئولان به ایران می‌آیند.

1402/10/24
15:24

به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی مبینی درباره آخرین شرایط مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب به عنوان محل برگزاری رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا اظهار داشت: بازسازی‌ها را از چندی قبل شروع كرده‌ایم و تقریباً 50 درصد پیش رفته و به یاری خدا در پایان هفته نیز كار مربوط به پیست تارتان را شروع می‌كنیم. ما روز جمعه مسابقات جایزه بزرگ را برگزار كردیم و برای اولین بار 230 نفر در آن شركت كردند. همچنین دو ركورد هم در بخش بانوان توسط خانم‌ها كاظمی و كمپانی در پرش سه‌گام و 60 متر با مانع شكسته شد. ضمن اینكه پاداش هر كدام از این دو ورزشكار را از 10 میلیون به 15 میلیون افزایش دادیم.

وی افزود: مسابقه روز جمعه به نوعی یك آزمایش برای میزبانی مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا بود تا ضعف‌هایمان مشخص شود، چون سالن در حال بازسازی است و باید موارد مختلف در نظر گرفته شود. رویداد بعدی هم مسابقه قهرمانی كشور و انتخابی تیم ملی خواهد بود و كه یك تست خوب برای هماهنگی آمادگی داوران و عوامل فنی است.

مبینی ادامه داد: كنفدراسیون آسیا لیست نهایی را به ما داد و 382 نفر شامل ورزشكاران، كادر فنی، داوران و مسئولان به ایران می‌آیند. در واقع میزبان 25 كشور خارجی خواهیم بود و مسابقات قهرمانی آسیا با حضور 26 كشور برگزار می‌شود. این نشان می‌دهد كه چقدر رویداد مهمی در پیش است، چون این تعداد شركت كننده در 50 سال اخیر بی‌سابقه است. كمیته بین‌الملل فدراسیون كارهای مربوط به دعوت‌نامه و ویزا را انجام می‌دهد و استارت این كار زده شده است.

سرپرست فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به این سوال كه چند ورزشكار از ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا شركت می‌كنند؟ گفت: ورزشكاران ایران در 13 ماده مردان و 13 ماده بانوان حضور خواهند داشت و در هر ماده نیز 3 نفر شركت می‌كنند. باید به این نكته نیز اشاره كنم كه اهمیت این رویداد به اندازه‌ای بالاست كه برخی كشورها نفراتی را آورده‌اند كه قهرمان بازی‌های آسیایی شدند.

مبینی درباره كمك‌های مالی به فدراسیون دوومیدانی برای این میزبانی بزرگ تاكید كرد: انصافاً جای تشكر از كیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان دارد كه حمایت كرده و كمك‌ها را انجام می‌دهد، ولی ما باید حمایت مالی كمیته المپیك را هم داشته باشیم. خسروی‌وفا رئیس این كمیته قول مساعد داده، چون به هر حال این رویداد در مسیر كسب سهمیه المپیك هم است، به همین دلیل بخشی از كار به كمیته المپیك ارتباط پیدا می‌كند. ان‌شاءالله حمایت كمیته المپیك را هم داشته باشیم. ضمن اینكه پیگیر موضوع جذب اسپانسر هم هستیم تا از این طریق هم بتوانیم به شرایط خوبی برسیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع