سوابق و برنامه های رئیس جدید فدراسیون ژیمناستک

برنامه "همیشه با ورزش" سه شنبه 20 تیر، در گفتگو با دکتر زهرا اینچه درگاهی، رئیس جدید فدراسیون ژیمناستیک، به بررسی سوابق ورزشی وی و برنامه هایی که برای ژیمناستیک کشور درنظر گرفته است، اختصاص داشت.

1396/04/21
|
08:06

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر زهرا اینچه درگاهی، رئیس جدید فدراسیون ژیمناستیک، در ارتباط با سابقه ورزشی و مدارج تحصیلی خود گفت: بنده متخصص طب فیزیکی و توانبخشی هستم و مدرک طب ورزشی از دانشگاه آمریکا را دارم. به مدت 11 سال قهرمان قهرمانان ایران بوده ام و 10 سال افتخار هدایت تیم ملی ژیمناستیک دختران ایران را داشتم که شاگردانم پرمدال ترین ژیمناستهای کشورهای اسلامی بودند. من همچنین داور بین المللی و مدرس دوره های مربیگری هستم و تنها مدرس ایرانی که تا به امروز فدراسیون جهانی ژیمناستیک رزومه اش را برای تدریس در کلاسهای بین المللی تأکید کرده است. بنده نیز افتخار تدریس دوره های مربیگری در غرب آسیا را داشته ام.
دکتر درگاهی، در پاسخ به این سوال که چه شد تصمیم گرفتید در انتخابات فدراسیون ژیمناستیک کاندید شوید، بیان کرد: من با حوزه مدیریتی ورزش بیگانه نیستم. در دهه 70 ریاست انجمن ژیمناستیک را برای 2 دوره برعهده داشتم و عضویت در هیأت رئیسه فدراسیون ژیمناستیک در نیمه دوم دهه 70 از دیگر سوابقم است. من از سال 80 تا 83 نایب رئیس فنی فدراسیون ژیمناستیک بودم. این دوره هم احساس کردم شرایط به گونه ای است که می توانم با برنامه ریزی های جدید و ورود در این حوزه باعث تحول ژیمناستیک ایران شوم.
وی، برنامه هایی که برای ژیمناستیک ایران در نظر گرفته است را اینطور شرح داد: ساختار ژیمناستیک ما ساختاری نسبتاً کهنه و مربوط به 80 سال قبل است و تا حداکثر قله شکوفایی خود مسیر را طی کرده است. ما نیازمند یک تحول در ساختار ژیمناستیک هستیم که این ساختار طراحی شده است. ما با مطالعه ساختار ژیمناستیک کشورهای پیشرفته ای که در سالهای اخیر رشد چشمگیری در این ورزش داشتند و ساختاری که فدراسیون جهانی پیشنهاد کرده و بعد از یک کار کارشناسی بزرگ ساختار ژیمناستیک نوین ایران را طراحی کردیم و دیروز بنده در مجمع در حضور اعضای محترم آن را ارائه دادم.
برنامه زنده همیشه با ورزش، با اجرای خسرو والی زاده و کارشناسی علی رغبتی، همه روزه به جز جمعه ها از ساعت 18:30 به مدت یک ساعت و سی دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع