حسین سلطانی

حوزه تخصصی: تهیه کنندگی

متولد 25 اردیبهشت 1356 تهران و دارای مدرک مهندسی متالوژی هستم ، از سال 78 وارد سازمان شدم و کارم را با دستیارتهیه کنندگی در رادیو پیام شروع کردم،

دستیار تهیه کنندگان قدیمی زیادی از جمله حمید رضا خزایی، علی سیفی بوده ام، بعد از 4 سال دستیاری در رادیو پیام، تهیه کنندگی رادیو پیام را بعهده گرفتم. همزمان از سال 88 بعنوان کارمند رسما کارم را در رادیو قرآن شروع کردم، بعد از سه سال که کارمند رادیو قرآن بودم ، بعنوان کارمند و برنامه ساز همکاری ام را با پخش و تولید رادیو جوان ادامه دادم.
برنامه های "ایستگاه ورزش"، " اینجا شب نیست"، "جعبه موسیقی"، "تیتر داغ" از جمله برنامه هایی بود که در رادیو جوان تهیه کردم، همزمان در رادیو اقتصاد، سلامت و تهران هم همکاری می کردم. پس از آن به مدت یک سال با رادیو جهانی صدای آشنا همکاری و سپس از آذر 93 کارم را در رادیو ورزش ادامه دادم . اولین برنامه ام که در این رادیو تهیه کردم برنامه 15 دقیقه ای ویژه عید نوروز 94 با موضوع شنیدنی های ورزشی بود. برنامه های "فرهنگ و ورزش"،"موج 92"، "یک نفس تازه"، "روز ورزش"، "ورزش در ایران"، "نقد کتاب" و "پنجره ای رو به شب" را برعهده داشتم . همچنین تهیه کننده ویژه برنامه های افطار و سحر نیز بوده ام .
خاطره ای که هرگز از یادم نمی رود و همیشه در خاطرم است، باز می گردد به روزهایی که برای کنکور و دانشگاه درس می خواندم و همیشه هنگام درس خواندن رادیو پیام را گوش می دادم ، هیچوقت فکر نمی کردم روزی خودم در رادیو پیام کار کنم و این در حالی بود که من از ترم دوم دانشگاه، کارم را در رادیو پیام شروع کردم.
به نظرم کار تهیه کنندگی کاری دلی است و خیلی به تحصیلات مربوط نمی شود البته درس و تحصیلات کمک می کند ولی بیشتر یک کار حسی و ذوقی است . همچنین مهمترین عامل در کار تهیه کنندگی و تولید برنامه ی موفق وجود همکاری بین عوامل برنامه است، هر چقدر عوامل بیشتر با هم همکاری کنند برنامه موفق تر و بهتر ارائه می شود.
از آنجایی که علاقه زیادی به ورزش داشته ام و تنها روزنامه ای که همیشه می خواندم روزنامه ورزشی بوده است، به رادیو ورزش نگاه ویژه ای دارم، به نظرم رادیو ورزش رادیوی خوبی است وجای پیشرفت زیادی دارد، شبکه ای است که با وجود اینکه از نظر اسمی شبکه ای تخصصی است اما برخلاف اسمش محدود نیست و در زمینه های مختلفی میشود به آن پرداخت . رادیو ورزش می تواند مثل رادیو جوان پویا و شاد و پر نشاط باشد ، مثل رادیو ایران برنامه های سنگین و وزین داشته باشد و یا مثل رادیو فرهنگ برنامه های فرهنگی داشته باشد در حقیقت شبکه ی محدودی نیست.دسترسی سریع