داستان یک صعود جمعه از ساعت 12:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

داستان يك صعود

صعودی به قله سبلان

برنامه "داستان یک صعود" جمعه 21 دی، با حضور اسکندری، لک و ریحانیون پور به داستان صعود به قله سبلان اختصاص داشت.

1397/10/22
10:03

به گزارش رادیو ورزش؛ لک، کوهنورد، درباره برنامه صعود به قله سبلان اظهار کرد: از طرف شهرداری منطقه 2 برای گروه ورزشکاران پارک پرواز که ورزش صبحگاهی انجام می دهیم، یک اتوبوس در اختیار گذاشت تا صعودی به قله سبلان داشته باشیم. آدابی، سرپرست گروه زحمت این برنامه را کشیده بود. در تاریخ 20/4/1391 با گروه 29 نفره ای به سمت اردبیل حرکت کردیم. در این گروه از سن 25 سال تا 80 سال داشتیم.
از اردبیل مستقیم به سمت شابیل رفتیم. نقطه آغاز حرکت ما ساعت 17:30 بود که با توجه به حضور افراد مسن در گروه، هر 6 نفر با خودرو به سمت پناهگاه حرکت کردیم و از آن پس صعودمان به قله شروع شد.
ریحانیون پور، درباره صعود خود و دیگر همنوردان به سبلان گفت: ما به اتفاق گروه کیهان و به سرپرستی استاد پاکزاد شب از تهران حرکت کردیم و صبح ساعت 5 پای جناح جنوبی رسیدیم. از قوتورسو حرکت کردیم و حدود ساعت 12 ظهر بود که به پناهگاه رسیدیم. یک استراحت کوتاهی داشتیم و ساعت 15 برای انجام هم هوایی به اتفاق دوستان به سمت قله حرکت کردیم. 2 ساعت و نیم هم هوایی داشتیم و سپس به پناهگاه بازگشتیم که حدود ساعت 19 بود.
رهبر گروه اعلام کرد که ساعت 2 صبح حرکت می کنیم. آنقدر هوا سرد بود که علاوه بر لباس گرم از کت، کلاه پشمی و دستکش استفاده کرده بودیم.
در ادامه، اسکندری عنوان کرد: در صعود به سبلان بنده با پاکزاد و تیمسار ریحانیون پور همراه بودم. شبی که حرکتمان آغاز می شد، در پناهگاه غوغایی بود و من توانستم بخوابم. پاکزاد وقتی اعلام حرکت کرد، گفتم نخوابیده ام و نمی توانم بیایم. من و نوه پاکزاد در پناهگاه ماندیم. صبح ساعت 6 بیدار شدیم؛ صبحانه ای خوردیم و حرکت کردیم. من آنقدر با سرعت به سمت قله حرکت کردم که وقتی به قله رسیدم، دوستان جمع شده بودند و در حال عکس گرفتن بودند.
برنامه داستان یک صعود، با اجرای پیرایرانی، جمعه ها ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
داستان یک صعود