از ساعت به مدت

رادیو ورزش

خبر روابط عمومي

هم گروهی هندبال ایران با مالزی و قطر در بازیهای آسیایی

"مجله هندبال" برنامه ای از شبکه رادیویی ورزش، روز شنبه 16 تیرماه درباره قرعه ایران در بازیهای آسیایی و وضعیت تمرینی این تیم گفتگویی با رئیس فدراسیون هندبال انجام داد.

1397/04/17
|
09:56

به گزارش رادیو ورزش؛ مهندس رحیمی رئیس فدراسیون هندبال در خصوص هم گروهی ایران در بازیهای آسیایی و تمهیدات اتخاذ شده برای این رقابتها عنوان کرد: این مسابقات به 4 گروه تقسیم شده است که در 3 گروه، 3 تیم و در یک گروه دیگر 4 تیم حضور دارند.
وی ادامه داد: در گروه ما قطر و مالزی قرار دارند. با نگاه کردن به گروه ها، می توان اینطور استنباط کرد که در هر گروه 2 تیم قوی حضور دارند. ایران و قطر جزء تیم های خوب محسوب می شوند. بنده از مالزی آنچنان شناختی ندارم و بعید می دانم که تیم خوبی باشد.
وی در خصوص وضعیت تیم و دیدار تدارکاتی که با تیم جوانان داشته است اظهار داشت: تا کنون با تیم جوانان چند دیدار تدارکاتی انجام داده ایم و سعی مان بر این بود که اردوی جوانان و بزرگسالان را همزمان در تهران داشته باشیم. این دیدارهای تدارکاتی برای جوانان بسیار مفید خواهد بود. درست است که چنین دیدارهایی برای بزرگسالان خیلی مؤثر نیست؛ اما در شرایط فعلی نمی توانیم دیدار تدارکاتی به آن شکل برای تیم داشته باشیم.
رحیمی در مورد برگزاری بازیهای تدارکاتی مناسب برای این تیم گفت: تیم ملی هندبال کشورمان از 27 تیر به قطر اعزام می شود تا چند بازی مناسب تدارکاتی برگزار شود. ما با تمام قدرت در مسابقات شرکت می کنیم و سعی مان بر این است که بهترین نتیجه را بدست بیاوریم.
رئیس فدراسیون هندبال در پایان افزود: نگرانی ما از قطعی بودن یا نبودن حضور لژیونرها در ترکیب تیم است. دلیل این نگرانی هم اینست که بازیهایی که در قاره ها انجام می شود، در تقویم فدراسیون جهانی نیست و تیم ها الزامی ندارند که بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی کشورشان قرار دهند. بنابراین باید منتظر ماند که باشگاه ها موافقت می کنند یا خیر.
متأسفانه چند روز بعد از بازیهای آسیایی، بازیهای اروپا شروع می شود و طبیعی است که باشگاه ها سخت گیری کنند. با اینحال پیش بینی همه این مشکلات را کرده ایم که خدایی نکرده به مشکل برنخوریم. بازیکنان لژیونر نیز قول داده اند به هر شکل موافقت باشگاه های خود را بگیرند.
برنامه زنده "مجله هندبال" با اجرای ارمنده، هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
خبر روابط عمومی