جام آسیایی شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 40دقیقه

رادیو ورزش

جام آسيايي

تحلیل تقابل تیم های ژاپن و ترکمنستان

برنامه "جام آسیایی" پنج شنبه 20 دی، در گفتگو با اکبر محمدی، سرمربی اسبق تیم ملی جوانان، به بررسی بازیهای ژاپن-ترکمنستان و قطر-لبنان در جام ملت های آسیا پرداخت.

1397/10/22
10:00

به گزارش رادیو ورزش؛ اکبر محمدی، سرمربی اسبق تیم ملی جوانان، در تحلیل بازی روز گذشته ژاپن و ترکمنستان بیان کرد: با افزایش تیم های حاضر در مرحله نهایی جام ملت ها که برای اولین بار مسابقات انتخابی آن با جام جهانی ادغام شده بود، تعدادی تیم مثل یمن، ترکمنستان و قرقیزستان فرصت پیدا کردند که در این مرحله حاضر شوند. سبک و فلسفه این تیم ها متأثر از فوتبال شوروی سابق، فوتبالی فیزیکی و مبتنی بر قدرت جسمانی است.
تیم ترکمنستان آمده بود که ژاپن را کنترل کند و حتی در نیمه اول از این حریف جلو افتاد؛ اما فوتبال ژاپن سالهاست راه خود را از آسیا جدا کرده است. نمایش حیرت انگیز این تیم مقابل بلژیک هنوز از خاطره ها نرفته است. در جام جهانی گذشته این تیم به عنوان بهترین نماینده آسیا شناخته شد و فوتبال آسیا را سربلند کرد.
وی، تصریح کرد: همیشه برای ژاپنی ها حضور در تورنمنت های جام جهانی بیشتر از تورنمنت های آسیایی اهمیت داشته است. من فکر می کنم بر خلاف استراتژی که در لیگ های باشگاهی وجود دارد، در اینگونه تورنمنت ها تیم ها بازی به بازی پیش می روند.
تیم ژاپن شاید آنطور که باید زمان زیادی برای حضور در این تورنمنت نداشته است و بیشتر از بازیهای گروهی خود برای رسیدن به ترکیب مشخص و انسجام تیمی استفاده می کند. تا به اکنون ژاپن، کره جنوبی، عربستان و ایران نشان داده اند که مدعیان اصلی این جام هستند.
محمدی، نیز درباره عملکرد قطر برابر لبنان گفت: تیم قطر از این تورنمنت جهت آماده سازی خودشان برای جام جهانی که میزبان هستند، استفاده می کنند. به اعتقاد من قطری ها تا حدود زیادی به این سمت رفته اند که بتوانند در جام جهانی 2022 خود را به عنوان یک میزبان شایسته مطرح کنند؛ البته بازی خوبی هم مقابل لبنان انجام دادند.
برنامه جام آسیایی، ویژه برنامه هفدهمین دوره جام ملت های آسیا است که با اجرای نیلوفر اردلان، همه روزه ساعت 11:00 به مدت 40 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جام آسیایی