جام آسیایی شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 40دقیقه

رادیو ورزش

جام آسيايي

نظر فرشاد کرمی درباره شرایط حریفان ایران در جام ملت ها

برنامه "جام آسیایی" چهارشنبه 19 دی، در گفتگو با فرشاد کرمی، سرمربی تیم ملی دانشجویان، به بررسی وضعیت تیم های حاضر در جام ملت های آسیا پرداخت.

1397/10/22
09:45

به گزارش رادیو ورزش؛ فرشاد کرمی، سرمربی تیم ملی دانشجویان، در ارتباط با بازی روز گذشته عراق و ویتنام اظهار داشت: به نظرم این بازی، یکی از بازیهای خوب جام بود. نکته بسیار مهمی که در این دیدار به چشم می خورد، سرعت بازی ویتنامی ها در انتقال توپ از خط دفاع به خط حمله بود. ما باید به این نکته توجه کنیم که تیم ویتنام در رده نوجوانان هم بسیار موفق عمل کرده است؛ در حالیکه تیم ما در این رده نتواسنت از گروه بالا بیاید.
فوتبال ویتنام در همه رده ها روز به روز در حال پیشرفت است. دیروز هم نوید فوتبال خوبی را دادند. به نظرم بازی ایران و ویتنام بسیار تعیین کننده خواهد بود.
کرمی تصریح کرد: با توجه به پیشرفت فوتبال تیم های آسیایی، ما باید بسیار هوشیار باشیم و فقط به برد مقابل یمن دل خوش نکنیم. برای بازیهای آتی باید دقتمان را بیشتر کنیم تا انشالله بتوانیم در جام ملت های آسیا موفق باشیم.
وی، در ارزیابی بازی ایران و عراق گفت: ما برای اینکه بتوانیم راه درستی را تا فینال داشته باشیم، باید در این گروه صدرنشین شویم. بنابراین دو بازی آتی مان بسیار مهم هستند و می توانند سرنوشت تیم را عوض کنند. اینکه تا مرحله آخر مقابل تیم های آسان قرار بگیریم، در نتیجه گیری بسیار تأثیر خواهد داشت. در این جام که تیم های سوم هم بالا می آیند، اول شدن در گروه بسیار مهم است و در بازی با عراق و ویتنام باید آگاهانه بازی کنیم. اینکه تصور کنیم حتماً این تیم ها را شکست خواهیم داد، تصور اشتباهی است. امیدوارم نتیجه خوبی کسب کنیم و در گروه اول شویم.
سرمربی تیم ملی دانشجویان، در پاسخ به این پرسش که با توجه به بازیهایی که در مدت این چند روز برگزار شده است، به نظر شما در این جام پدیده ای خواهیم داشت یا خیر، بیان کرد: بله؛ به نظرم ویتنام تیم بسیار خوبی بود. ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که ویتنام حتماً قهرمان شود. به اعتقاد من همین که تیم هایی مثل ویتنام پیشرفت کرده اند و سطح خود را به تیم های بزرگ نزدیک می کنند، زنگ خطری برای ما است که باید تلاش خودمان را بیشتر کنیم.
من فکر می کنم در نهایت نامزدهای قهرمانی تیم های متوسط نیستند؛ بلکه تیم هایی مثل ایران، استرالیا، کره، ژاپن، عربستان و عراق خواهند بود.
وی، در تحلیل بازی عربستان و کره شمالی اظهار کرد: عربستان در سالهای اخیر پیشرفت زیادی کرده است. شاید هیچ کس فکر نمی کرد که عربستان بتواند این چند گل را به کره بزند. عربستان یکی از رقبای قوی ماست. هم روی زمین و هم روی هوا خوب کار می کنند. امیدوارم که برابر این تیم قرار نگیریم؛ زیرا جزء بازیهای حیثیتی ما خواهد بود. هر چند فوتبال ما از نظر تکنیکی و غیرت از آنها جلوتر است.
برنامه جام آسیایی، ویژه برنامه هفدهمین دوره جام ملت های آسیا است که با اجرای نیلوفر اردلان، همه روزه ساعت 11:00 به مدت 40 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جام آسیایی