صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه


برنامه "محیط زیست" شنبه 8 دی، با حسین علی محمدی، از فعالان طبیعت گردی، درباره طبیعت گردی و نکاتی که آفرودسواران باید رعایت کنند، توضیحاتی را بیان کرد.


به گزارش رادیو ورزش؛ حسین علی محمدی، از فعالان طبیعت گردی، در خصوص الزامات لازم برای طبیعت گردی با ماشین آفرود، عنوان کرد: به جرأت می توان گفت بالای 95 درصد آفرود سوارانی که وارد طبیعت می شوند، عاشق طبیعت هستند. بسیاری از آفرودسواران با اکوسیستم ها و شرایط مختلف آشنا هستند و حتی می توان گفت هر یک از آنها لیدر قوی شناخته می شوند.
در طول این سالها بنده و بسیاری دیگر از دوستان فعالیت زیادی برای بحث فرهنگ سازی داشته ایم و توانسته ایم این فرهنگ سازی را انجام دهیم. نکات زیادی بیان شده و بسیاری معتقد هستند که جز رد لاستیک هیچ چیز دیگری در طبیعت به جای نگذاریم.
وی به ارائه نکاتی پرداخت و بیان کرد: افرادی که به طبیعت می روند، هیچ گاه نباید زباله های خود را بیرون از ماشین آویزان کنند؛ زیرا در حرکت و تکان های شدیدی این زباله ها در طبیعت رها می شوند. تمام تلاش افراد این باشد که زباله ای که ایجاد می کنند را کامل با خود بازگردانند. اکثر آفرودسواران در ماشین های خود کیسه های زباله بزرگ دارند.
وقتی به طبیعت سفر می کنیم و با زباله هایی مواجه می شویم، چه اشکالی دارد که آنها را برداریم و به همراه خود داخل شهرها بیاوریم.
علی محمدی افزود: نکته دیگری که باید مورد توجه قرار داد، این است که ماشین ها را از حالت استاندارد کارخانه خارج نکنیم. داشتن سپر آفرودی و خیلی از وسایل دیگر ملزومات ضروری سفر نیستند. کشوری مثل استرالیا و بسیاری دیگر از کشورهای دیگر شاید از این نکته استفاده کنند؛ اما در کشور ما این سپرها می تواند به محیط زیست و حیوانات آسیب بزند و موجب مرگ و میرهای ناگواری شود.
برنامه محیط زیست، کاری از گروه علوم ورزشی است که شنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • به طبیعت احترام بگذاریم

  • تاغ های کویری در آتش طمع سودجویان

  • آغاز مهاجرت قوهای آوازه خوان به استان مازندران

  • پاکسازی دره رغز (عروس دره های ایران) به همت کوهنوردان