یک جهان یک جام هر روز در زمان جام جهانی از ساعت 11:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

يك جهان يك جام

بازی جذاب بلژیک - فرانسه و درسهایی برای مربیان ما

برنامه "یک جهان یک جام" روز چهارشنبه 20 تیر ماه با حضور دکتر بیژن ذوالفقارنسب، مربی و کارشناس فوتبال به بررسی بازی شب گذشته فرانسه و بلژیک در چهارچوب رقابتهای جام جهانی فوتبال 2018 اختصاص داشت.

1397/04/21
|
11:05

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر بیژن ذوالفقارنسب، مربی و کارشناس فوتبال پیرامون بازی شب گذشته دو تیم فرانسه و بلژیک اظهار کرد: دیشب شاهد بازی حساس و جذاب تیمهای فرانسه و بلژیک بودیم که مسابقه سخت و پرفشاری برای دو تیم بود و هر دو تیم با آگاهی، اطلاعات و آنالیز خیلی دقیق و حساب شده ای در مقابل هم آرایش دیده بودند. تیم فرانسه کاملا آمادگی داشت که بازی سختی را انجام دهد و از بازیکنان با تجربه و توانمندتری برخوردار بود.
وی ادامه داد: تیم بلژیک بسیار جوان، با انگیزه و برخوردار از مهارتهای فردی ویژه ای بود. این بازی در حالی با نتیجه یک بر صفر تمام شد که می توانست گلهای بیشتری هم داشته باشد ولی حساسیت و فشار بالای این مسابقه به گونه ای بود که بازیکنان توانمند هم نتوانستند از همه مهارتهای خود استفاده کنند.
ذوالفقار نسب تصریح کرد: 10 دقیقه پایانی بازی نیز فوق العاده و جالب بود و شاهد اجرای مهارتهای فردی، توانمندیهای فیزیکی، هوش و ذکاوت دروازه بانها، مدافعان، خط میانی و فوروارد هر دو تیم بودیم. خصوصا دو خط میانی و فوروارد فرانسه و بلژیک که بمانند بازی پینگ پونگ توپ را رد و بدل می کردند. در آخر، فرانسه با شایستگی تمام توانست بازی را به نفع خود به اتمام برساند و به فینال راه پیدا کند. البته این باخت هیچ چیز از ارزشها و قابلیتهای فوتبالی تیم بلژیک کم نمی کند. بلژیک نشان داد که با بازیکنانی که در اختیار دارد می تواند در دوره بعدی جام جهانی برای کشورش افتخار آفرینی کند.
این کارشناس در پایان تاکید کرد: این یک بازی کاملا آموزشی و فراگرفتنی برای مربیان ماست تا از این روشها، تغییرات و چالشهایی که بین دو تیم وجود داشت و نقش مربیان در اداره بازی بهره برده و به دانش خود بیافزایند.
برنامه "یک جهان یک جام" روز چهارشنبه 20 تیر با اجرای نوروزی و کارشناسی قاسمی پخش شد. این برنامه همه روزه از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یک جهان یک جام