سکوی من سه شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25دقیقه

چگونه کودک خود را در مسیر ورزش قرار دهیم؟

برنامه "سکوی من" سه شنبه 19 تیر با حضور دکتر سعید نقیبی، کارشناس استعدادیابی به موضوع شروع فعالیت ورزشی در کودکان اختصاص داشت.

1397/04/20
|
08:50

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر سعید نقیبی، کارشناس استعدادیابی در پاسخ به این سوال که آیا ورزش ژیمناستیک باعث کوتاهی قد کودکان می شود؛ پاسخ داد: در بین خانواده ها این تصور غلط وجود دارد که ژیمناستیک قد را کوتاه می کند درحالیکه نه ژیمناستیک و نه هیچ ورزش دیگری باعث کوتاهی قد کودک نمی شود.
وی در ادامه افزود: ژیمناستیک ورزش بسیار خوبی بویژه برای شروع مسیر ورزشی کودک و همچنین شروع یک زندگی سالم است. به این دلیل توصیه می کنم که خانواده ها ابتدا کودکان خود را در ورزش ژیمناستیک قرار دهند و کودکشان یکسال در این رشته فعالیت داشته باشد. این کار در آینده ضامن موفقیت کودک در سایر رشته های ورزشی نیز خواهد بود.
نقیبی تصریح کرد: ما 3 رشته پایه و مادر ژیمناستیک، شنا و دوومیدانی داریم که توصیه می کنم کودکان دو رشته ژیمناستیک و شنا را به عنوان رشته های پایه تجربه کنند و در ادامه کودک برای رشد همه جانبه و تنوع ورزشی در رشته های دیگر هم فعالیت کند. بنابر این بهتر است که کودک از 6 سالگی ورزش سازمان یافته خود را به این شکل شروع کند که یکسال صرف ژیمناستیک و یکسال صرف ورزش شنا شود و در شنا حداقل 2 شنا را کامل کند و بعد به سراغ رشته های ورزشی دیگر برود.
برنامه "سکوی من" سه شنبه 19 تیر با اجرای محمودوند پخش شد. این برنامه سه شنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
سکوی من