مجله شمشیربازی یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

مجله شمشيربازي

شانس کسب مدال شمشیربازان ایرانی در بازیهای آسیایی جاکارتا

برنامه "مجله شمشیربازی" دوشنبه 18 تیر، با علی یعقوبی، دبیر فدراسیون شمشیربازی، در خصوص مسابقات آتی و وضعیت ملی پوشان گفتو کرد.

1397/04/19
|
08:35

به گزارش رادیو ورزش؛ علی یعقوبی، دبیر فدراسیون شمشیربازی، مروری بر وضعیت فدراسیون داشت و گفت: فدراسیون شمشیربازی در چند سال گذشته وضعیت بسیار رو به روشدی را گذارنده است و به عنوان یکی از رشته های مدال آور کشور شناخته می شود. خوشبختانه مردم اطلاعات مختصری درباره این رشته کسب کرده اند و این قابل ستایش است.
وی، در خصوص مسابقات و برنامه های اردویی تیم ملی اظهار کرد: حدود 20 روز پیش مسابقات قهرمانی آسیای تایلند را گذارندیم. هفته آینده انشالله تیم به صورت کامل در بخش آقایان و بانوان به رقابتهای قهرمانی جهان در کشور چین اعزام خواهد شد. این مسابقات در آماده سازی ورزشکاران برای بازیهای آسیایی جاکارتا بسیار مفید خواهد بود.
یعقوبی، در پاسخ به این پرسش که در بازیهای آسیایی جاکارتا چقدر شانس کسب مدال داریم، عنوان کرد: اگر اتفاق خاصی نیافتد، در اسلحه سابر 2 تا 3 مدال را پیش بینی کرده ایم. اگر شمشیربازان کشورمان در بخش مقدماتی باخت نیاورند و به کره برخورد نکنند، قطعاً 2 مدال در بخش انفرادی خواهیم گرفت و در قسمت تیمی هم یک مدال بدست می آوریم که امیدواریم طلا باشد. در اسلحه اپه نمی توان پیش بینی کرد که چه نتایجی حاصل می شود.
دبیر فدراسیون شمشیربازی در خصوص حریفان اصلی تیم ملی کشورمان در بازیهای آسیایی گفت: در قسمت سابر، اپه و فلوره متفاوت است. در اسلحه سابر کره و در اسلحه اپه اکثر کشورهای آسیایی حریفان اصلی ما محسوب می شود؛ در اسحله فلوره هم که شرایط بسیار سخت تر است. در بخش بانوان شانس کسب مدال در اسلحه سابر داریم.
برنامه زنده "مجله شمشیربازی" با اجرای ارمنده، کاری از گروه مسابقات ورزشی است که هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
مجله شمشیربازی