یک فنجان چای داغ هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

گفتگوی اختصاصی با محمد حسین خالقی فر، قهرمان سابق کشتی آزاد


برنامه "یک فنجان چای داغ" شنبه 22 دی، با محمد حسین خالقی فر، قهرمان سابق کشتی آزاد، گپ و گفتی انجام داد.

1397/10/22
22:36


به گزارش رادیو ورزش؛ محمد حسین خالقی فر، قهرمان سابق کشتی آزاد، زندگینامه خود را اینطور تشریح کرد: بنده 35 سال پیش در محله امامزاده حسن بدنیا آمدم. 2 برادر دارم و من فرزند دوم خانواده هستم. پدرم کشتی گیر بود و تا سن 12 سالگی من کشتی می گرفت؛ اما هیچگاه دوست نداشت که فرزندانش در این رشته فعالیت کنند. همیشه مقاومت می کرد و می گفت کشتی ورزش سنگینی است و آسیب دیدگی دارد.
وی، در پاسخ به این سوال که آیا برادران شما هیچگاه به ورزش کشتی پرداختند، اظهار داشت: بله؛ برادر بزرگترم کشتی می گرفت و تا سطح قهرمانی کشور پیش رفت؛ ولی به لحاظ روحی صدمه دید و کشتی حرفه ای را رها کرد؛ البته فعالیت ورزشی را ادامه داد.
خاقی فر، درباره چگونگی ورود خود به ورزش کشتی گفت: من از کودکی به کشتی بسیار علاقه مند بودم. همیشه تجسم قهرمانی را داشتم و خودم را روی سکو تصور می کردم. در کل کشتی را یک ورزشی می دیدم که آرزوهایم را در آن می توانستم پیدا کنم.
از حدود 10 سالگی وارد ورزش کشتی شدم و بعد از یک سال در رده نونهالان به مقام قهرمانی رسیدم. کشتی را از باشگاه چمران، زیر نظر علی حق وردی شروع کردم. در آن دوران حق وردی جزء مربیان خاص و عنوان دار بود و سالانه 2 تا 3 کشتی گیر به تیم ملی تحویل می داد.
وی، در تشریح سیر موفقیت خود در کشتی بیان کرد: در وزن 60 کیلوگرم در رده نونهالان قهرمان کشور شدم. در جام یزدان دوست مقام سومی را کسب کردم. سال بعد در وزن 66 کیلوگرم نفر اول کشور شدم. در وزن 76 کیلوگرم همچنین قهرمانی کشور را بدست آوردم و با تیم المپیاد نوجوانان به مسکو رفتم و مقام پنجمی را کسب کردم. بعد از مدتی در وزن 85 کیلوگرم قهرمان کشور شدم. به طور کلی در تمام رده ها بدون وقفه قهرمان کشور و عضو تیم ملی بودم.
برنامه یک فنجان چای داغ، امروز با اجرای منصوریان، کاری از گروه علوم ورزشی بود که این برنامه هر روز به جز جمعه ها ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
یک فنجان چای داغ