تیتر اول شنبه تا پنج شنبه از ساعت 14:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

تيتر اول

افتتاح فاز نخست موزه ورزش در دهه فجر

برنامه زنده "تیتر اول" روز دوشنبه 10 دی با حضور مدیر روابط عمومی کمیته ملی المپیک به موضوع جلسات امروز کمیته ملی المپیک اختصاص داشت.

1397/10/11
10:23

به گزارش رادیو ورزش؛ محمود عبداللهی، مدیر روابط عمومی کمیته ملی المپیک پیرامون جلسه امروز کمیته ملی المپیک اظهار کرد: امروز کمیته ملی المپیک میزبان دو جلسه بود. جلسه اول با حضور وزیر ورزش، رئیس کمیته ملی المپیک و معاونین و مدیران درخصوص راه اندازی موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک بود. این ششمین نشست هماهنگی بود و بعد از این جلسه، کار وارد مرحله اجرایی می شود. در دهه فجر، فاز اول موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک افتتاح خواهد شد. در فاز نخست ساختمان فعلی کمیته ملی المپیک به موزه تبدیل خواهد شد و کمیته ملی المپیک به جای دیگری منتقل خواهد شد. البته بزودی تیزر تلویزیونی و فراخوان هایی نیز داده می شود تا ورزشکاران، خانواده هایشان و پیشکسوتان، عکس، فیلم و هر آثاری در رابطه با ورزش دارند را به موزه اهدا کنند تا در معرض دید قرار بگیرد.
عبداللهی درخصوص جلسه دوم امروز کمیته ملی المپیک بیان کرد: بعد از اتمام جلسه اول، جلسه ستاد عالی بازیهای المپیک تشکیل شد. حدود یک ماهی است که این ستاد فعالیت خود را برای المپیک 2020 توکیو آغاز کرده و فدراسیون های مختلف به جلسات می آیند و گزارشات و برنامه ها خود را جهت کسب سهمیه و حضور در المپیک ارائه می دهند.
وی در ادامه افزود: خسروی وفا و اشرفی از کمیته ملی پارالمپیک گزارشات این حوزه، کسب سهمیه و پیش بینی مدال ورزشکاران را ارائه کردند.
عبداللهی ادامه داد: بعد از آن سرپرست فدراسیون کاراته و سرمربی های تیمهای ملی آقایان و بانوان درخصوص فعالیتها، اردوها، مسابقات برون مرزی و روند کسب سهمیه ورزشکاران گزارش ارائه کردند.
وی عنوان کرد: تا آخر سال این جلسات هر هفته دوشنبه ها برگزار می شود و رشته های مختلف گزارشات خود را ارائه می دهند تا نسبت به تعیین بودجه فدراسیونها و حمایتهایی که باید از سوی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش صورت گیرد؛ تصمیم گیری شود.
مدیر روابط عمومی کمیته ملی المپیک در مورد تغییرات اساسنامه این کمیته گفت: تغییراتی باید در اساسنامه اعمال شود. از جمله اینکه مجمع رئیس را تائید می کند نه انتخاب. وقتی رئیس رای لازم را از مجمع گرفت؛ دبیر کل و خزانه دار را به هیئت اجرایی و مجمع معرفی می کند و تائید لازم را برای ادامه فعالیت می گیرد. این تغییرات را هیئت اجرایی تائید کرده و در مجمع 25 دی ماه به رای گذاشته می شود.
برنامه زنده "تیتر اول" روز دوشنبه 10 دی با اجرای کاظم زاده پخش شد. این برنامه کاری از گروه تفریحات ورزشی هر روز به جز جمعه ها ساعت 14:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم دوستداران اخبار ورزشی می شود.

دسترسی سریع
تیتر اول