صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 19 دی، در گفتگو با رضا گل محمدی، مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران، به بررسی اقدامات عمرانی این اداره کل پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ رضا گل محمدی، مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران، در خصوص فعالیت های اخیر این اداره در حوزه عمرانی گفت: در بحث ساخت و ساز فضاهای ورزشی متأسفانه بیش از 4 هزار پروژه ورزشی نیمه تمام در سطح کلان کشور وجود دارد که تهران هم از این قاعده مستثنی نیست. یکی از مهمترین مأموریت ها و وظایفی که برای خود ترسیم کرده ام، تعیین و تکلیف پروژه ها و ارائه آنها برای خدمات ورزشی است. در این راستا خوشبختانه با تلاش همکارانم در اداره کل و پیمانکاران بخش خصوصی تا به این لحظه موفق شده ایم برای سال 97 بیش از 25 پروژه عمرانی را به بهره برداری برسانیم. متأسفانه پروژه ها عمر متوسط بالای 7 سال داشتند که این یک نقطه ضعف اساسی است. پروژه ای که 7 سال به طول می انجامد، از نظر اعتباری دچار رکود می شود.
وی، خاطرنشان کرد: نکته خوب پروژه ها این است که اغلب در مناطق محروم و شهرستان های حاشیه استان تهران قرار دارند. پروژه هایی هم که در تهران افتتاح شدند مثل پروژه بزرگ مجموعه ورزشی امام علی نظام آباد، در منطقه محروم ورزشی بوده اند.
گل محمدی، افزود: رشد بسیار سریع تهران مانع از این می شود که شهد شیرین افتتاح پروژه ها را مردم بچشند؛ زیرا ما از آنچه که جامعه نیاز دارد و الزاماتی که برای تعیین سرانه های ورزشی در تهران باید وجود داشته باشد، بسیار عقب هستیم.
مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران در گلایه به نبود حمایت از سوی مسئولین گفت: متأسفانه ما دچار افراط و تفریط هستیم. تهران جزء استانهای برخوردار محسوب می شود؛ اما واقعیت این است که در بحث آموزش و پرورش و ورزش جزء محروم ترین نقاط ایران هستیم و جالب اینجاست که همه به این موضوع اذعان دارند؛ اما آنطور که باید توجه ویژه ای برای رفع این محرومیت نمی شود. علت این مسئله عدم عملکرد موفق همکاران نیست؛ بلکه ما از سرعت رشد جمعیت عقب هستیم. برنامه ریزان در بخش کلان کشور برای متوقف کردن رشد تهران باید فکری کنند. اگر این اقدام انجام نشود، هر روز با محدودیت های بیشتری مواجه خواهیم شد.
برنامه چشم انداز، با اجرای علی رحیمیان، چهارشنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • هنرنمایی مهندسین ایرانی در احداث استادیوم امام رضا (ع)

  • استادیوم مدرن امام رضا (ع)

  • عمده دلایل ضعف ایران در اجرای پروژه های ورزشی

  • فرآیند قانونی احداث یک پروژه ورزشی

  • شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی نیازمند حمایت دولت

  • اهداف و سیاست های شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی

  • نحوه گزینش تکواندوکاران اعزامی به المپیک جوانان

  • استقبال خوب کشورها از کنفرانس بین المللی تنیس

  • اهداف کلی برگزاری المپیک جوانان

  • فدراسیون ورزش دانش آموزی؛ مرجعی برای استعدادیابی ورزشی