صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

برنامه "اقتصاد و کارآفرینی" دوشنبه 14 آبان، در گفتگو با یعقوب سالکی نیا، از فعالان حوزه صنعت ورزش، به بررسی ضعف های هفدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات ورزشی پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛ یعقوب سالکی نیا، از فعالان حوزه صنعت ورزش، در خصوص نحوه برگزاری هفدهمین جشنواره ورزش و تجهیزات ورزشی و مشکلات موجود اظهار کرد: از زمان مدیریت دکتر مناف هاشمی، بنده تأکید زیادی روی این قضیه داشتم که باید شورا یا کمیته راهبردی متشکل از وزارت ورزش و فعالان این رشته تشکیل شود تا اتفاقات مثبتی در این زمینه رخ بدهد. معنی ندارد که وزارت صنعت، هنوز صنعت ورزش را به عنوان یک رسته بشناسد. ما نمی توانیم ورزش همگانی را رشد دهیم، در حالیکه صنعت ورزش نداشته باشیم یا نمی توانیم صحبت از ورزش قهرمانی کنیم، در حالیکه صنعت ورزش ما رشد و تعالی خاص خود را پی نگرفته است.
وی، تصریح کرد: ما در هر قضیه اقتصادی هزینه و فایده را در نظر می گیریم. یکی از افرادی که در نمایشگاه غرفه 80 متری داشت، در طول 4 روزی که این نمایشگاه برگزار شد، به ازای هر دقیقه 33 هزار تومان و به ازای هر ساعت نزدیک به 1 میلیون تومان پول خرج می کرد که این مبلغ در بازه زمانی 4 روز برای شرکت تولید کننده داخلی عدد و رقم بسیار بالایی است.
نمایشگاه ما از نظر زمان برگزاری و ساعت بازید شرایط خوبی ندارد؛ زیرا افراد تأثیرگذاری در این نمایشگاه حضور پیدا نمی کنند و بازدیدهای خاص خود را انجام نمی دهند. این مسئله یک اراده ملی و یک تیم بسیار قوی می خواهد تا وزارت ورزش و جوانان خود را برای یک افتتاحیه در روز اول تعریف نکند و یک تعریف فراتر درنظر داشته باشد. دوستان وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت باید خود را بیشتر درگیر این موضوع کنند و به کمک مجری برگزار کننده نمایشگاه بشتابند.
سالکی نیا، اضافه کرد: نمایشگاهی که 17 سال از آغاز برپایی آن گذشته است، دیگر نباید دغدغه مکان داشته باشد. نمایشگاهی که یک دوره در بوستان گفتگو، یک دوره در مصلی و یک سال در نمایشگاه بین المللی برگزار می شود، طبیعی است که بخش بین المللی آن به مشکل برخواهد خورد؛ زیرا شرکت خارجی هیچگاه بوستان گفتگو و سایت نمایشگاه مصلی را به رسمیت نمی شناسد. آنها تنها یک سایت بین المللی در کل ایران می شناسند که آن هم سایت چمران است.
برنامه اقتصاد و کارآفرینی، با اجرای عباس فرهمندمهر، کاری از گروه علوم ورزشی است که دوشنبه ها 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • ریسک پذیری، یک اصل مهم در ارائه طرح کسب و کار

  • در ارائه طرح کسب و کار به سرمایه گذار چه مواردی را رعایت کنیم؟

  • ایده های موفق کارآفرینی چطور شکل می گیرند؟

  • عوامل مؤثر بر عملیاتی شدن ایده های کسب و کار

  • نکات کلیدی در ایجاد کسب و کار جدید

  • مراحل آموزش کارآفرینی و ورود به فضای کسب و کار

  • عناصر کلیدی فرآیند توانمندسازی برای ورود به بازار کسب و کار

  • مفهوم کلی توانمندسازی و ارتباط آن با نظام تعلیم و تربیت

  • مزیت ها و کاستی های هفدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات ورزشی

  • لزوم همکاری بخش خصوصی با فدراسیون ورزش دانش آموزی