صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

تحلیل پیش از بازی فوتبال ایران و ویتنام

برنامه "صبح و ورزش" شنبه 22 دی با حضور اصغر مازیار، کارشناس فوتبال به تحلیل پیش از بازی ایران و ویتنام در چهارچوب رقابتهای جام ملتهای آسیا پرداخت.

1397/10/22
22:39

به گزارش رادیو ورزش؛ اصغر مازیار، کارشناس فوتبال پیرامون بازی امروز ایران در مقابل ویتنام اظهار کرد: ویتنام تیم خوبی نشان داد و در بازی اولش مقابل عراق درصورتیکه در آخر بازی اشتباهات فردی انجام نمی گرفت؛ می توانستند نتیجه خوبی بگیرند.
وی ادامه داد: در مسابقات گروهی منطق بازی هم حاکم است. از آنجا که یمن تیم فاصله داری با بقیه گروه است شاید برای ویتنام اندیشه یک مساوی گرفتن مقابل ما منطقی تر باشد؛ تا با یک امتیاز از ما و 3 امتیاز از یمن به عنوان تیم سوم صعود کند. چون در مسابقاتی که تیم سوم نیز صعود می کند؛ معمولا تیم سومی که چهار امتیاز کسب کند؛ به مرحله بعد می رود. به این دلیل منطق فوتبال بیشتر از بحث نتیجه گیری حریف حاکم است.
این کارشناس تصریح کرد: ایران در چند سال اخیر از لحاظ فاز دفاعی عملکرد خوبی داشته و اگر بازیکنان ما دچار اشتباهات فردی نشوند، ویتنام بسختی بتواند بلحاظ تاکتیکی دستورات کار تیمی خود را به ما دیکته کند. البته تیمی مثل ما که می خواهد قهرمان شود باید حساب ویژه ای برای تمام حریفانش باز کند و هدف دور او را از هدف نزدیک غافل نکند. ویتنام در حد و اندازه ایران نیست ولی گام به گام پیش رفتن هم نکته مهمی است. بازی سوم گروه نیز یک بازی فینال گونه است و عراق حریف قدیمی ما بوده و بازیکنان باید از الان هدفگذاری لازم را در ذهن داشته باشند.
مازیار در پاسخ به این سوال که هدف از بکارگیری نلو وینگادا به عنوان مشاور کی روش در جام ملتهای آسیا چیست؛ گفت: نظری ندارم. ولی همیشه دو فکر بهتر از یک فکر است. هر چقدر هم که سرمربی تیم ملی نسبت به کار خودش وارد باشد؛ یک نکته کوچک هم که منتقل شود؛ کمک کننده است و کار غلطی نیست.
برنامه "صبح و ورزش" شنبه 22 دی با اجرای کاظم زاده و هاشمی پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش