من یک صبح و ورزشی ام هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

کرواسی با شکست میزبان حریف انگلیس شد

در برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 17 تیر، محمد مؤمنی، مربی و کارشناس فوتبال، بازیهای روز گذشته جام جهانی 2018 را مورد بررسی قرار داد.

1397/04/17
|
13:25

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد مؤمنی، مربی و کارشناس فوتبال، تحلیلی بر بازی روز گذشته انگلیس و سوئد داشت و گفت: دیروز سوئد آن تیم همیشگی نبود و خیلی خسته دیده می شد. سبک دو بازی نزدیک به هم بود. انگلیس با تجربه خاصی که داشت، ارسال ها را از کنار انجام می داد و این کار دوای درد تیم بود. انگلیس با این تجربه و تخصص توانست سوئد را مغلوب کند. بازیکنان سوئد سعی می کردند از فرصت ها و ضدحملاتی که نصیبشان می شود، بیشترین استفاده را کنند؛ اما در نهایت بازی به سودشان تمام نشد.
وی، در پاسخ به این پرسش که به نظر شما عامل موفقیت روس ها تا پایان مسابقه شب گذشته مربوط به کدام یک از فاکتورهای فوتبالی بود، اظهار کرد: در این شکی نیست که چرچسوف در موفقیت تیمش نقش عمده ای داشت؛ اما شرایط محیطی بسیار تأثیرگذار بود؛ زیرا هرگاه تیم از لحاظ انرژی تحلیل می رفت؛ تماشاچیان خیلی خوب به تیم انگیزه می دادند. روس ها هم با عنایت به اینکه زمان زیادی بود به این مرحله نرسیده بودند، سعی می کردند خود را با توجه به میزبانی به شرایط ایده آل تری برسانند که نتوانستند.
این کارشناس فوتبال، افزود: کرواسی با درایت و منطق بازی می کرد. روسیه قبل از دریافت گل دوندگی و چشم به ضدحملات داشت؛ اما بعد از گل بازی به تعادل کشیده شد. چریشف با کار گروهی خیلی ساده توانست به گل برسد که به نظرم یک گل خیلی استثنائی بود. تفاوت در سبک بازی هر دو تیم کاملاً مشخص بود. در نهایت کرواسی با توجه به منطق فوتبالی که داشت، بازی بهتری را ارائه داد. اگرچه روسیه مستحق بود به نتیجه قابل قبولی دست پیدا کند؛ اما تحلیل بدنی روز به روز بیشتر به تیم ها سرایت می کند.
برنامه صبح و ورزش، امروز با اجرای کاظم زاده و کارشناسی رضاپور روی آنتن رفت. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش