مجله وزنه برداری دوشنبه از ساعت 15:05 یك هفته در میان به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

مجله وزنه برداري

ضعف در حوزه استعدادیابی فدراسیون وزنه برداری

برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 18 تیر، با محمدرضا آخوندی، کارشناس وزنه برداری، درباره شرایط استعدادیابی در این رشته ورزشی به گفتگو پرداخت.

1397/04/19
|
08:38

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا آخوندی، کارشناس وزنه برداری، در پاسخ به این سوال که کدام شیوه وزنه برداری می تواند در توسعه وزنه برداری مفید باشد، بیان کرد: پروسه استعدادیابی یک پروسه بلند مدت است و اینطور نیست که خیلی زود بتوایم فعالیت هایمان را به نتیجه برسانیم. اصل اساسی که به اعتقاد بنده در هر برنامه استعدادیابی باید وجود داشته باشد، توجه به اقتصاد علم استعدادیابی است. اگر در استانها باشگاه، مربی و وزنه مناسب وجود نداشته باشد و نتوانیم شرایط تغذیه ای صحیح ورزشکار را مهیا کنیم، هر طرح استعدادیابی که داشته باشیم، به نتیجه نخواهد رسید. بنابراین قبل از هر طرحی که می خواهیم اجرا کنیم، باید مشخص کنیم که چطور می توان این طرح را تأمین کرد.
وی، افزود: امروز اکثر باشگاه ها و تجهیزات ما فرسوده و قدیمی هستند. بخش وزنه برداری بانوان را راه انداخته ایم، در حالیکه شاید چند ست محدود میله و هالتر مخصوص بانوان را در کشور داریم. از طرفی دیگر باید دید که برای مربیان استعدادیاب چه مبالغی را درنظر می گیریم که وقت و زندگی خود را صرف این کار کنند. اصولاً بچه هایی که به وزنه برداری می پیوندند، از نظر مالی خیلی در سطح بالا قرار ندارند؛ در حالیکه در دوره های مختلف استعدادیابی نیاز به تغذیه های ویژه دارد.
آخوندی، تصریح کرد: به اعتقاد من قبل از هر برنامه ای باید مشخص کنیم، این ورزشکاران را چطور می خواهیم پرورش دهیم. متأسفانه چه در فدراسیون وزنه برداری و چه در بسیاری فدراسیون های ورزشی نبود تفکر مالی اصولی در استعدادیابی ها و به طور کلی در فدراسیون حس می شود. بسیاری از هزینه های ما در اولویت بندی ها جاهایی صرف می شود که اگر می توانستیم آنها را جمع آوری کنیم، امروز در حوزه استعدادیابی جلوتر بودیم.
برنامه مجله وزنه برداری، با اجرای منصوریان هر دوشنبه ساعت 9:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان این رشته ورزشی می شود.

دسترسی سریع
مجله وزنه برداری