ورزش ایران(والیبال) پنج شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(واليبال)

اشتباهات داوری بر علیه سایپا و اعتراض پیمان اکبری

برنامه "مجله والیبال" پنج شنبه 20 دی، با پیمان اکبری، سرمربی تیم سایپا، درباره حواشی دیدار با خاتم اردکان و شرایط تیم گفتگو کرد.

1397/10/22
09:57

به گزارش رادیو ورزش؛ پیمان اکبری، سرمربی تیم سایپا، در پاسخ به این سوال که در دیدار دیروز برابر خاتم اردکان چه مسئله ای باعث ناراحتی شما شد، اظهار داشت: ما تا قبل از این بازی شاید 7 باخت داده بودیم و من در هیچ یک از این بازیها به داوری اعتراض نکرده بودم؛ اما بازی دیروز خیلی نزدیک بود و اگر قرار باشد در امتیازات نهایی داور خواسته یا ناخواسته اشتباهاتی کند که به ضرر یک تیم شود، طبیعی است که اعتراضی را شاهد خواهد بود. ما هم در شرایط حساسی هستیم؛ استرس داریم و برای دستیابی به اهدافمان تلاش می کنیم؛ اگر داور به راحتی از حق ما بگذرد، مطمئناً نمی توانیم برنده باشیم.
اکبری، در ادامه گفت: بنده به شخصه هیچ وقت نمی خواهم داوری به سود تیم ما سوت بزند؛ ولی می خواهم عدالت اجرا شود و حق تیمی پایمال نشود. اتفاقاتی که دیشب در پایان ست اول و ست دوم رخ داد، اتفاقاتی است که نمی دانم درباره آن چه چیزی بگویم. اگر یک داور بین المللی شهامت این را نداشته باشد که در امتیازات حساس هر بازی قانون را اجرا کند، همین اتفاقات رخ خواهد داد. به اعتقاد من اگر این مشکلات حل شود، هیچ یک از جنجال هایی که در لیگ برتر شاهد هستیم، اتفاق نمی افتد.
وی، در تشریح یکی از مسائلی که در دیدار روز گذشته برابر تیم خاتم اردکان پیش آمد، عنوان کرد: در امتیاز پایانی داور یک خطا از تیم من گرفت و بازی را تمام کرد؛ در حالیکه توپ اصلاً به دست دفاع من نخورده بود. در امتیاز پایانی ست دوم هم یک خطای دو ضرب رخ داد که داور اصلا خطا نگرفت. نمی دانم آیا فرهاد شاهمیری (داور مسابقه) با تیم من مشکل داشت که هر یک از بازیکنانم می خواستند با او صحبت کنند، طوری برخورد می کرد که انگار میدان جنگ بود.
البته شاید مسائلی که دیروز رخ داد، تحت تأثیر مسابقه هفته گذشته بود که اتفاقات بدی برای تیم یزد افتاده بود. به نظرم یک جاهایی قصد جبران داشتند و چیز دیگری به ذهنم نمی رسد.
سرمربی تیم سایپا، در پاسخ به این سوال که به نظر شما 8 شکستی که در 17 هفته بدست آمده، عادی است، اظهار کرد: متأسفانه امسال مشکلات زیادی برای ما پیش آمد. بازیکنان زیادی از ما آسیب دیدند و تمامی بازیکنان را در اختیار نداشتیم. هفته پنجم مسابقات پاسور اول تیم جدا شد و تا آخر نیم فصل اول با پاسور دوم بازی را ادامه دادیم. از نیم فصل دوم شرایط را تغییر دادیم و امیر حسینی را به خدمت گرفتیم؛ اما هنوز به هماهنگی لازم نرسیده ایم و طبیعی است که چند هفته ای را اینطور پشت سر بگذاریم. مطمئنم که در پلی آف نتیجه ای متفاوت را کسب خواهیم کرد؛ البته به شرط اینکه اتفاقاتی که دیروز برای ما به وجود آوردند را در آینده ایجاد نکنند. انشالله با کمک مسئولین باشگاه بتوانیم مبالغی را به بازیکنان پرداخت کنیم تا از نظر روحی و روانی هم به آمادگی لازم برسند.
برنامه "مجله والیبال" با اجرای اسکویی و کارشناسی شاکری، کاری از گروه مسابقات ورزشی، پنج شنبه هر هفته از ساعت 9:05 تا 10:00 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(والیبال)