ورزش ایران بسکتبال چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

دومین سمینار هم اندیشی و بررسی چالش های کمیته آموزش مربیان بسکتبال

برنامه "مجله بسکتبال" چهارشنبه 19 دی، با جواد رحمتی پور، رئیس دپارتمان آموزش مربیان فدراسیون بسکتبال، در ارتباط با جلسه امروز فدراسیون و اقدامات اخیر کمیته آموزش به گفتگو پرداخت.

1397/10/22
09:42

به گزارش رادیو ورزش؛ جواد رحمتی پور، رئیس دپارتمان آموزش مربیان فدراسیون بسکتبال، در ارتباط با جلسه امروز فدراسیون گفت: امروز دومین سمینار هم اندیشی و بررسی چالش های کمیته آموزش مربیان را داریم. هیأت های بسکتبال سراسر کشور، مسئول آموزش مربیان خود را به این جلسه فرستاده اند تا انشالله شرایط بهتری را برای بحث آموزش مربیان بسکتبال داشته باشیم.
وی، در پاسخ به این سوال که آیا در این جلسه فقط نمایندگانی از هیأت ها حضور دارند و از مربیان قدیمی کسی را دعوت نکرده اید، اظهار داشت: خیر؛ با توجه به اینکه این جلسه مربوط به بحث کارت های مربیگری و روش های جدید ارسال مدارک است، لزومی نداشت که مزاحم اساتید شویم. انشالله در جلسات دیگر حتماً درمورد بحث های آموزش با این مربیان جلسه خواهیم داشت.
رحمتی پور، نیز در پاسخ به این پرسش که تمام مربیان وقتی وارد سایت فدراسیون می شوند و ثبت نام می کنند، باید مبلغی را پرداخت کنند؛ این مبلغ به چه عنوانی است و بعداً چه کارهایی برای مربیان انجام می شود، تصریح کرد: سامانه ملی بسکتبال مربوط به مربیان، داوران و بازیکنان است. این سامانه جدید است و می توانیم خروجی های مختلفی از آن داشته باشیم. کاربرد سامانه فعلاً برای ما گرفتن آمار است و اینکه برای آینده آن چه برنامه ریزی شده و چه خدماتی را قرار است ارائه دهد، سوالی است که باید از مسئولین فدراسیون پرسیده شود.
رئیس دپارتمان آموزش مربیان بسکتبال، در خصوص بحث یکسان سازی مربیان سراسر کشور و اقداماتی که انجام شده است، عنوان کرد: اولین کاری که انجام دادیم، این بود که مربیانی را از استان های مختلف به اردوهای تیم ملی اعزام می کنیم. در حال حاضر که اردوی تیم ملی نوجوانان بیشتر برگزار می شود، سعی کرده ایم مربیانی که در استان ها فعالیت خیلی خوب دارند؛ در لیگ های نوجوانان و جوانان صاحب مقام بوده اند و نیز مربیانی که شاگردانشان درون اردوهایی تیم ملی هستند را کنار کادر تیم های ملی اضافه کنیم که یک آموزش عملی داشته باشند و تمرینات را در استان خود پیاده کنند.
با توجه به دستورالعمل هایی که در ارتباط با آموزش مربیان در فیبا وجود دارد، باید مدرسانمان را بیشتر با این بحث آشنا کنیم تا انشالله این موارد را هر چه زودتر در کشور پیاده کنند. در همین راستا چندی پیش ترونیچ، مربی صربستانی 15 کلینیک در سراسر کشور برگزار کرد. امیدوارم در آینده مربیان بین المللی خیلی خوب را وارد کشور کنیم و در نقاط مختلف کلاس های آموزش، توسعه و هماهنگی آموزش را داشته باشیم.
برنامه مجله بسکتبال، با اجرای گل محمدی، کاری از گروه مسابقات ورزشی است که هر هفته چهارشنبه ها از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسکتبال)