ورزش ایران (بسکتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

آماده سازی تیم ملی بسکتبال جوانان برای تکرار قهرمانی آسیا

برنامه مجله بسکتبال چهارشنبه 20 تیر با حضور محسن شاه علی، سرمربی تیم ملی بستبال جوانان به بررسی وضعیت این تیم برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اختصاص داشت.

1397/04/21
11:08

به گزارش رادیو ورزش؛ هفته گذشته گروه‌بندی مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا و انتخابی جهان انجام شد. بر اساس گروه بندی انجام شده، تیم ایران که مدافع عنوان قهرمانی است، به عنوان صدرنشین گروه اول با تیم های ژاپن، قزاقستان و اندونزی دیدار خواهد داشت.
محسن شاه علی، سرمربی تیم ملی بسکتبال جوانان پیرامون وضعیت تیمش برای حضور موفق در این دوره از مسابقات اظهار کرد: با حضور بازیکنان جنگنده و با انگیزه و همچنین شرایطی که تیم دارد امیدواریم که در گروه خود اول شویم. تیم هایی که در گروه خود اول می شوند در بالای جدول منتظر می مانند و تیم های دوم و سوم هر گروه بازی پلی آف انجام می دهند و برنده آنها با سر گروه، گروه دیگر پلی آف انجام می دهد و بدین ترتیب چهار تیم کوآلیفاید مشخص می شوند که امیدواریم ما هم یکی از آنها باشیم. در صورت سرگروهی احتمالا ما به تیم دوم گروه C یعنی نیوزیلند می خوریم و باز هم احتمالا تا فینال با استرالیا و چین برخورد نمی کنیم.
وی در ادامه افزود: من بازی به بازی برای تیم تصمیم گیری می کنم. بازی اول ما با اندونزی، سپس قزاقستان و بعد با ژاپن است.
شاه علی تصریح کرد: ما نقاط ضعف زیادی داریم و نیاز به بازیهای تدارکاتی بیشتری وجود دارد. خوشبختانه تیمهای الف و ب با تمام نفرات اصلی خود با ما بازی تدارکاتی داشتند. آنها هم در شرایط مسابقه و انتخابی بودند و بازیهای خوبی انجام شد و بازیکنان به نکاتی رسیدند. سعی می کنیم تا فرصت باقیمانده نقطه ضعفها را برطرف کنیم و تا حد ممکن کم اشتباه حاضر شویم.
این مربی در مورد برگزاری فستیوال طلایی بسکتبال عنوان کرد: جای چنین فستیوالی در این سالها در بسکتبال ما خالی بود. البته ممکن است کمی و کاستی هایی وجود داشته باشد ولی قطعا به رشد بستکتبال ما و ایجاد انگیزه در بازیکنان، مربیان، داوران، سرمایه گذاران و ... کمک خواهد کرد.
برنامه مجله بسکتبال چهارشنبه 20 تیر با اجرا و کارشناسی عاشور گل محمدی پخش شد. این برنامه هر دو هفته یک بار چهارشنبه ها از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود .

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسکتبال)