مجله دو و میدانی یك شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

مجله دو و ميداني

گلایه های رضا قاسمی از بی توجهی مسئولین فدراسیون دو و میدانی

برنامه "مجله دو و میدانی" یکشنبه 17 تیر، با رضا قاسمی، ورزشکار رشته دو و میدانی، درباره رقابتها جام کازانف به گفتگو پرداخت.

1397/04/17
|
13:22

به گزارش رادیو ورزش؛ در مسابقات کازانف قزاقستان رضا قاسمی در 200 متر دوم شد و در 100 متر مقام اول را کسب کرد.
رضا قاسمی، ورزشکار رشته دو و میدانی، در خصوص سطح مسابقات کازانف امسال در مقایسه با سالهای گذشته گفت: این دوره پنجمین مرتبه بود که در مسابقات جام کازانف شرکت می کردم. همیشه شرایط این رقابتها یکسان بوده است. محل رقابتها پیست، ارتفاع و آب و هوای بسیار خوبی برای مسابقات دارد و خداروشکر همیشه در کازانف موفق به کسب رکوردهای مطلوبی شده ام.
وی، در پاسخ به این پرسش که به نظر شما به چه علت ما همیشه در مسابقات کازانف شرکت می کنیم؛ اما قزاق ها در رقابتهایی که ما برگزار می کنیم، حاضر نمی شوند، بیان کرد: مسابقات کازانف، رقابتهای بین المللی است؛ اما ما در کشورمان مسابقات بین المللی برگزار نمی کنیم و فکر کنم مسابقات قهرمان کشوری هم به زور برپا می شود.
قاسمی، نیز در پاسخ به این سوال که مسابقات بین المللی مختلفی در کشورهای مختلف برگزار می شود؛ اما ما همیشه در رقابتهای کازانف شرکت می کنیم، به نظر شما علت چیست، تشریح کرد: به نظرم هزینه ای که برای اعزام به این مسابقات صرف می شود، خیلی کمتر از دیگر کشورهاست. در اینگونه رقابتها هزینه هتل و خوراک با کشور میزبان است؛ اما هزینه سفر برعهده خودمان است.
این دونده درباره تأثیر جام کازانف بر دو و میدانی کشور گفت: این جام مسلماً بر دو و میدانی ما بی تأثیر نیست. دوره های قبل در جام کازانف 4 نفر مجوز حضور در المپیک را گرفتند و در المپیک ریو هم 4 نفر این مجوز را کسب کردند.
وی، همچنین در پاسخ به این پرسش که با توجه به نتیجه نسبتاً خوبی که در 100 متر بدست آورده اید، تصور می کنید برای بازیهای آسیایی می توانید به عضویت تیم ملی دربیایید، اظهار داشت: من در کازانف با رکورد 10 ثانیه و 25 صدم ثانیه دویدم و رکورد ورودی 10 ثانیه و 15 صدم ثانیه است. مسابقات اروپا در پیش است، اما فدراسیون ورزشکاری را اعزام نمی کند و در مسابقات ترکیه که هفته دیگر برگزار می شود، هر ورزشکار می تواند با هزینه شخصی خودش برود؛ همچنین در مسابقات بلاروس دونده های نیمه سرعت حاضر می شوند و دونده های سرعت اصلاً اعزام نمی شوند. با این شرایط من کجا باید ورودی بگیرم؟!
فدراسیون اینطور عنوان می کند که تفتیان نفر دوم، سوم آسیاست؛ اگر تو اعزام شوی نفر چهارم یا پنجم می شوی و با این شرایط اگر اعزام نشوی بهتر است. همچنین با توجه به اینکه تا به اکنون هیچ هزینه ای برای من نشده است و همیشه با هزینه خودم تمرین کرده ام، تصور می کنند اگر ورودی بگیرم، می گویم هزینه های من را بدهید. من همین جا اعلام می کنم که از فدراسیون هیچ هزینه ای نمی خواهم. من تنها مدالی که ندارم، مدال بازیهای آسیایی است و تنها انگیزه ام برای تمرین کردن، کسب این مدال بود.
برنامه "مجله دو و میدانی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای چراتی، روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
مجله دو و میدانی