ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

بررسی شرایط تیم ملی کشتی و مقایسه آن با گذشته

برنامه "جهان کشتی" شنبه 22 دی، با سبحان روحی، پیشکسوت کشتی، به بررسی شرایط تیم ملی کشتی کشور در اداوار مختلف پرداخت.

1397/10/22
22:30

به گزارش رادیو ورزش؛ سبحان روحی، پیشکسوت کشتی، در پاسخ به این سوال که حضور در جام جهانی در دوران کشتی گیری شما چقدر اهمیت داشت، اظهار کرد: در آن دوران تیم ایران با تمام ملی پوشان خود در مسابقات حضور پیدا می کرد. تیم روس هم با تمام نیروی خود در این رقابتها حاضر می شد.. در آن سالها مقام های اول تا ششم جهانی در رقابتها با تیم فیکس خود شرکت می کردند و تیم ها همه کامل بودند.
وی، ادامه داد: آن زمان هر مسابقه جهانی که می خواستیم شرکت کنیم، 6 ماه مرور تمرین بود و در مسابقات تدارکاتی شرکت می کردیم. رقابتهای جام جهانی محک خوبی برای تیم ملی و مربی است.
روحی، نیز در پاسخ به این سوال که به نظر شما استقبال جوانان امروزی به کشتی نسبت به گذشته تفاوت کرده است، عنوان کرد: استقبال نسل جوان خیلی خوب است. در گذشته در قائمشهر برای نوجوانان یک یا 2 کلاس داشتیم؛ اما در حال حاضر بالای 10 کلاس برپا می شود. مربیان با ورزشکاران خوب کار می کنند؛ اما تنها این کافی نیست و لازم است ورزشکاران در میدان هایی شرکت کنند و به رقابت بپردازند تا ضعف هایشان برطرف شود.
با برگزاری مسابقات لیگ، کشتی گیران همیشه در حال آمادگی هستند. ورزشکاران جوانی که می خواهند رشد کنند، باید در این مسابقات شرکت کنند. ما می توانیم 100 کشتی گیر را از درجه یک تا 10 را تقسیم بندی کرده و در این میدان ها آماده کنیم تا پشتوانه ای برای تیم ملی باشند. ما نمی توانیم همیشه فقط یک تیم برای رقابتهای جهانی آماده داشته باشیم.
وی، همچنین در پاسخ به این پرسش که به چه علت امروزه خروجی باشگاه ها کم شده است، بیان کرد: دلیلش محدود بودن مسابقات است. ما در گذشته خیلی میدان داشتیم. من در سال حداقل 4 مسابقه بین المللی مثل: جام جهانی، تفلیس، یاشارداغو و غیره شرکت می کردم.
برنامه زنده "جهان کشتی" با اجرای صدرالدین کاظمی، کاری از گروه مسابقات ورزشی است که روزهای شنبه هر هفته، ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)