روزهای پرترافیک در اسکی کشور

برنامه "مجله ورزش های زمستانی" پنجشنبه 20 دی با حضور سید عبدی افتخاری، رئیس فدراسیون اسکی به موضوع برنامه اعزامها و مسابقات رشته اسکی اختصاص داشت.

1397/10/22
09:51

به گزارش رادیو ورزش؛ سید عبدی افتخاری، رئیس فدراسیون اسکی پیرامون برنامه های این فدراسیون اظهار کرد: امسال سال سنگینی برای رشته اسکی است. ورزشکاران ما به مسابقات قهرمانی جهان در رشته آلپاین و صحرانوردی اعزام خواهند شد. مسابقات لیگ نیز شروع شده که دو هفته از رقابتهای آلپاین و صحرانوردی و یک هفته از اسنوبرد می گذرد. در مجموع فصل شلوغی از نظر مسابقات و اعزامها داریم.
وی ادامه داد: امیدواریم کلاسهای آموزشی، مسابقات قهرمانی کشور و المپیاد استعدادهای برتر را نیز در این فصل برگزار کنیم. شرایط فعلی، اعزامها را سخت کرده است. در تلاشیم ورزشکاران را به مسابقات قهرمانی جهان بزرگسالان اعزام کنیم که دارد به نتیجه می رسد. اسامی ورزشکاران آلپاین تا اواسط هفته و صحرانوردی با برگزاری جلسه فنی نهایی می شود. درصدد هستیم که دو تن از ورزشکاران جوان هم همراه با تیم بزرگسالان به قهرمانی جهان رشته آلپاین اعزام کنیم. در رشته اسنوبرد هم برنامه ریزی می کنیم که ورزشکاران به یک مسابقه بین المللی اعزام شوند. البته شرایط امسال برای تمام فدراسیونها سخت است و حضور حامی مالی را می طلبد تا اعزامها در سطح گسترده تری باشد.
افتخاری درخصوص برنامه فدراسیون برای توسعه رشته اسکی گفت: اسکی شرایط خاصی دارد. اولین قدم در اسکی توجه ویژه به سنین پایه زیر 10 و زیر 12 سال است که باید تحت مربی با دانش و علم روز دنیا باشد. قطعا ضروری است که این مربی از مهره های شناخته شده اسکی دنیا باشد. بعلاوه فصل اسکی به جای یک فصل 4 ماهه به 10 و 11 ماه افزایش یابد. به این ترتیب بعد از 3 و 4 سال کار مستمر و کشف استعداهای اسکی کشور به نتیجه خواهیم رسید. اسکی به یک برنامه گلخانه ای در دراز مدت احتیاج دارد. اگر در این مسیر حرکت کنیم بعد از 4و 5 سال می توانیم سکوهای دنیا را کسب کنیم. البته بشرط اینکه همه هزینه های مورد نیاز این طرح تامین شود و با برنامه ریزی دقیق کار را شروع و به اتمام برسانیم.
برنامه "مجله ورزش های زمستانی" پنجشنبه 20 دی کاری از گروه مسابقات ورزشی بود که با اجرای درخشنده و با کارشناسی پیام نظر پخش شد. این برنامه ساعت 15 روزهای پنجشنبه به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع