دانا: کاظمی پور: امیدواریم با حمایت های ما پیشرفت فوتبال بانوان تسریع شود/ برای حمایت از صفی، سیاستگذاری در تنیس خواهیم داشت

سرپرست معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: در تلاش هستیم زیرساخت های همگانی شدن فوتبال بانوان را در همه استان‌ها فراهم کنیم.

1400/09/13
16:14

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مریم کاظمی پور سرپرست معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان درباره فوتبال بانوان اظهار داشت: رشته فوتبال به عنوان یکی از فرصت هایی که حضور بانوان در آن خیلی موثر بوده، در تمام بخش های مدیریتی، مربیگری، داوری و شناسایی استعدادهایی که در این زمینه معرفی شدند، اقدامات بسیار خوبی برداشته است. به جهت عمومی و همگانی‌تر شدن این رشته حمایت‌هایی را انجام می‌دهیم. امیدوارم این حمایت‌ها منجر به فراهم شدن زیرساخت های همگانی شدن این رشته در همه استان‌ها شود تا دختران‌ بتوانند در یک تیمی که رویکرد اجتماعی آن بسیار حایز اهمیت است، دیده شده و فضای پیشرفت آنان تسریع شود.

کاظمی پور از حمایت‌های مالی وزارت ورزش برای مشکات الزهرا صفی نخستین ورزشکار ایرانی راه یافته به گرنداسلم عنوان کرد: هفته گذشته جلساتی را با مسئولین فدراسیون تنیس داشتیم. رویکرد این رشته در سطح دنیا از لحاظ مسابقات رنکینگ، هم به لحاظ تعداد، سطح و هزینه های مسابقات یک شرایط خاصی را نسبت به سایر رشته‌ها دنبال می‌کند. بنا بر این شد که یک سیاستگذاری را در فدراسیون انجام دهیم.

سرپرست معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش که با رادیو ورزش گفتگو می کرد، ادامه داد: ما هم در موضع حمایتی خود در وزارت ورزش و در موضوع صدور مجوزهای اعزام و هم حمایت های خاص دیگری که قسمت مالی آن بخشی از این رویکرد است، کمک خواهیم کرد. این‌ رشته رویکرد خانوادگی دارد و می‌تواند خیلی از هنجارهای فرهنگی و اجتماعی ما را در حوزه ورزش، عمومی کند. ما به آن اعتقاد داشته و باید از آن حمایت کنیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع