برنا: بررسی دستاوردهای حقوقی وزارت ورزش و جوانان

برنامه "دستاورد" با حضور مرتضی فلاح، مدیرکل حقوقی و املاک وزارت ورزش و جوانان به بررسی اقدامات و فعالیتهای اداره کل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان پرداخت.

1399/11/18
13:38

به گزارش برنا، مرتضی فلاح، مدیرکل حقوقی و املاک وزارت ورزش و جوانان، در ارتباط با فعالیت های صورت گرفته در اداره کل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: پس از اینکه بنده سال 96 مجددأ تصدی مدیرکلی حقوقی وزارت ورزش و جوانان را بدست گرفتم، یک سری برنامه ریزیهایی انجام دادم که اقدامات در یک شاکله خاص قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: متأسفانه یکی از مشکلات عدیده ما در حوزه دستگاه ورزش کشور عدم تثبیت مالکیت دولت بر اراضی و امکان ورزشی است. خداروشکر در سال 96 بخشنامه ها و دستورالعمل های اجرایی را ابلاغ کردیم. ما دستورالعمل تشکیل ستاد مرکزی مستندسازی را ابلاغ کردیم. چگونگی و بایسته های دفاع دعاوی املاک و حقوقی را به استان ها ابلاغ کردیم. ما حتی در حوزه تأمین اجتماعی و دیوان عدالت اداری سعی کردیم ورود و نظارت کنیم و بخشنامه هایی را ارسال کنیم.

فلاح در گفت‌وگو با رادیو ورزش اظهار کرد: قبل از انقلاب اراضی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به ما واگذار شده که تثبیت مالکیت نشده است. حتی ما مستند واگذاری در خیلی از این موضوعات را نداریم و یا اگر داریم کپی است. ما گفتیم هر بخشنامه الزام تملک اراضی قبل از هر گونه کلنگ زنی است تا حدود مشخص شود و تثبیت مالکیت صورت بگیرد و یا مستنداتی که دال بر این مالکیت است، مشخص شود.

مدیرکل حقوقی و املاک وزارت ورزش و جوانان افزود: ما بر سایر موضوعات و بخشنامه هایی که از دستگاه ورزش ابلاغ می شود، نظارت می کنیم. حتی در حوزه قراردادها یک سری اقداماتی انجام داده ایم.
وی در پاسخ به این سوال که دعاوی حقوقی که برای شما به وجود می آید دعاویی است که بین وزارت ورزش و جوانان و مجموعه های پایین دستی آن با وزارتخانه ها، نهادها و سازمان هاست یا اکثر دعاوی با گروه های خصوصی است، بیان کرد: دعاوی ما در چند بخش است. بیشتر دعاوی ما در شاکله اشخاص خصوصی است که زمین به ما واگذار کرده اند؛ البته با دستگاه های دولتی هم همچون بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد شهید مشکل داریم. البته دعاوی دولت علیه دولت به هر نحو ممنوع است؛ یعنی هیچ دستگاه دولتی حق ندارد در محاکم قضایی علیه دستگاه دولتی دیگر طرح دعوا کند.

برنامه «دستاورد» به تهیه کنندگی احمدرضا طاهری، گویندگی محمد درخشنده و کارشناسی مازیار مهرانی، روزهای 11 تا 22 بهمن ساعت 18:30 تا 20 روی آنتن شبکه رادیویی ورزش می رود.

دسترسی سریع