اصل ورزش جوانمردیست نه مدال

یگانه غریب گشته، بانوی قهرمان کشتی گیر یزدی در روز‌های سخت نیز دوشادوش دیگر خیرین در حال کمک رسانی به آسیب دیدگان از کرونا است.

1399/05/05
13:32

به گزارش رادیو ورزش، یگانه غریب گشته از هفت سالگی ورزش حرفه‌ای را شروع کرد. وی 7 سال عضو تیم ملی جودو بود و در وزن‌های 42- و 52- عنوان‌های قهرمانی کشور و دومی بین المللی را کسب کرده است.
بانوی ورزشکار یزدی پس از جدا شدن از رشته جودو در رشته کشتی موفقیت‌های زیادی کسب کرد.
عنوان قهرمانی چندین دوره مسابقات کشوری، انتخاب تیم ملی، عنوان‌های نائب قهرمانی آسیا، سوم جهانی، اول، دوم و سوم بین المللی در رشته کشتی آلیش از افتخارات ثبت شده در کارنامه بانوی کشتی کار یزدی است.
یگانه غریب گشته در زمان شیوع کرونا در دیگر میدان فعالیت خود را شروع کرده و با تهیه بسته‌های معیشتی و اشتغالزایی به مردم یزد و سیستان و بلوچستان کمک می‌کند.
غریب گشته طی مصاحبه ای اعلام کرد: ما در دوران کرونا برای خانواده هایی که کارشان را از دست داده بودند؛ اقلام غذایی که با کمک های مردمی جمع آوری کرده بودیم تهیه نمودیم و در میان خانواده های نیازمند سراسر کشور بویژه مناطق محروم مرزی توزیع کردیم.
وی همچنین در زمینه اشتغال و درآمدزایی هم فعالیت هایی انجام می دهد که در این زمینه توضیح داد: ما برای درآمدزایی درمیان خانواده های بلوچ یکسری مهر که برای چاپ بروی پارچه استفاده می شوند و تنها ساخت استان یزد هستند را در اختیار بانوان بلوچ قرار دادیم. زنان بلوچ مهرها را به رنگ آغشته می کنند و با چاپ و سپس دوردوزی پارچه های منقش درآمد خوبی بدست می آورند.
قهرمان همیشه قهرمان خواهد ماند تا زمانی که روحیه پهلوانی را در خود تقویت کند.

دسترسی سریع