تاریخچه

تاریخچه بدمینتون

بازگشت

شكل‌گيري اين رشته ورزشي در ميان انگليسيها و سپس رواج آن به شكل كنوني در ميان كشورهاي اروپايي، آسيايي و آمريكايي، همچنين رواج آن در سرزمينمان ايران‌، آموزش آن به افراد مختلف، برگزاري مسابقات مختلف اين رشته ورزشي در ايران و شركت ورزشكاران ايراني در مسابقات آسيايي و جهاني.

بدمينتون ورزشي شبيه به تنيس است كه با راكت، زمين و توپ كوچك پردار، در طرفين يك تور بازي مي شود. اين ورزش يكي از هيجان‌انگيزترين و سالمترين ورزشهاست كه مي‌توان از سنين نوجواني تا سنين پيري مدتها به آن پرداخت و لذت برد.  يكي از مشخصات مهم اين بازي زدن توپ قبل از رسيدن آن به زمين است و به همين جهت اين ورزش نياز به چالاكي و مهارت بسيار دارد.

در مسابقات بدمينتون بازيكنان به طور پيوسته در حال نقشه‌كشيدن يافتن فضاهاي خالي و پيدا كردن نقاط ضعف حريف‌اند تا بتوانند توپ را در زمين او بخوابانند  به امتياز دست يابند. با اين همه گاه توپ بيش از سي بار از روي تور عبور ميكند تا سرانجام امتيازي حاصل شود. ورزش بدمينتون با ويژگيهايي كه دارد تقريباً در همه نقاط جهان رايج است. ولي در كشورهاي جنوب شرقي آسيا مانند مالزي، ژاپن و اندونزي از محبوبيت بيشتري برخوردار است. بدمينتون در اين كشورها يك بازي ملي محسوب مي‌شود و عده زيادي به عنوان ورزشكار اين رشته ورزشي يا به سبب علاقه و تنوع و سرگرمي به اين ورزش مي‌پردازند.


صفحات: 1  2  3  4  5  6