دانشكده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

بهترین سن برای استعدادیابی ورزشی

برنامه "دانشكده استعدادیابی" سه شنبه 23 مهر، با حضور دكتر حسین بابویی، رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، به موضوع سن مناسب برای استعدادیابی ورزشی اختصاص داشت.

1398/07/23
15:47

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر حسین بابویی، رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، در پاسخ به این سوال كه چه سنی برای انتخاب یك استعداد مناسب است، بیان كرد: شاید در گذشته تصور بر این بود كه دانش آموزان را از مقاطع تحصیلی راهنمایی سابق برای كشف استعداد ورزشی شناسایی كنیم؛ اما به مرور كه گذشت، كارشناسان این علم اعلام كردند در مقطع ابتدایی باید این اقدام را انجام داد. نیاز است كه در مقطع ابتدایی شناسایی صورت بگیرد و ترتیبات لازم برای توسعه و رشد آن فرد درنظر گرفته شود.
وی، ادامه داد: امروز در قرن بیست و یكم نگاه های علمی به این است كه از زمان تولد و حتی جنینی می توان به بحث استعدادیابی پرداخت.
دكتر بابویی، خاطرنشان كرد: ما استعدادیابی در كشور داریم؛ اما یك برنامه جامع كه بتواند نقش دستگاه ها و نهادهای مختلف دخیل در این حوزه را تدوین كند، نداریم. اگر ما یك برنامه جامع برای موضوع استعدادیابی داشته باشیم، آنگاه نقش دستگاه ها مشخص می شود و فدراسیون هندبال به جای اینكه از بین 2 یا 5 هزار نفر، افراد مستعد را شناسایی كند، از 2 یا 5 میلیون نفر شناسایی خواهد كرد كه با این اتفاق تیم های ملی ما بسیار بسیار قویتر می شوند.
رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، در تشریح وضعیت استعدادیابی در كشور گفت: هر كدام از سیستم های موجود در ورزش كشور ما حائز برنامه های جداگانه استعدادیابی هستند؛ ولی این برنامه ها در قالب یك فرآیند كلی قرار ندارند و متأسفانه چرخ دنده های فرآیند استعدادیابی ما به هم وصل نیستند.
برنامه دانشكده استعدادیابی، با اجرای كاظمی، روزهای سه شنبه ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده استعدادیابی