دانشکده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

بهترین سن برای استعدادیابی ورزشی

برنامه "دانشکده استعدادیابی" سه شنبه 23 مهر، با حضور دکتر حسین بابویی، رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، به موضوع سن مناسب برای استعدادیابی ورزشی اختصاص داشت.

1398/07/23
15:47

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر حسین بابویی، رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، در پاسخ به این سوال که چه سنی برای انتخاب یک استعداد مناسب است، بیان کرد: شاید در گذشته تصور بر این بود که دانش آموزان را از مقاطع تحصیلی راهنمایی سابق برای کشف استعداد ورزشی شناسایی کنیم؛ اما به مرور که گذشت، کارشناسان این علم اعلام کردند در مقطع ابتدایی باید این اقدام را انجام داد. نیاز است که در مقطع ابتدایی شناسایی صورت بگیرد و ترتیبات لازم برای توسعه و رشد آن فرد درنظر گرفته شود.
وی، ادامه داد: امروز در قرن بیست و یکم نگاه های علمی به این است که از زمان تولد و حتی جنینی می توان به بحث استعدادیابی پرداخت.
دکتر بابویی، خاطرنشان کرد: ما استعدادیابی در کشور داریم؛ اما یک برنامه جامع که بتواند نقش دستگاه ها و نهادهای مختلف دخیل در این حوزه را تدوین کند، نداریم. اگر ما یک برنامه جامع برای موضوع استعدادیابی داشته باشیم، آنگاه نقش دستگاه ها مشخص می شود و فدراسیون هندبال به جای اینکه از بین 2 یا 5 هزار نفر، افراد مستعد را شناسایی کند، از 2 یا 5 میلیون نفر شناسایی خواهد کرد که با این اتفاق تیم های ملی ما بسیار بسیار قویتر می شوند.
رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، در تشریح وضعیت استعدادیابی در کشور گفت: هر کدام از سیستم های موجود در ورزش کشور ما حائز برنامه های جداگانه استعدادیابی هستند؛ ولی این برنامه ها در قالب یک فرآیند کلی قرار ندارند و متأسفانه چرخ دنده های فرآیند استعدادیابی ما به هم وصل نیستند.
برنامه دانشکده استعدادیابی، با اجرای کاظمی، روزهای سه شنبه ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده استعدادیابی