دانشکده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

استعدادیابی در آموزش و پرورش، نیازمند حمایت نهادهای ورزشی

برنامه "دانشکده استعدادیابی" سه شنبه 16 مهر، با حضور نرگس تقی زاده، نایب رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی و مسئول کمیته استعدادیابی فدراسیون، به بحث استعدادیابی در آموزش و پرورش پرداخت.

1398/07/17
08:14

به گزارش رادیو ورزش؛ نرگس تقی زاده، نایب رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی و مسئول کمیته استعدادیابی فدراسیون، در ارتباط با مشکلات پیش روی آموزش و پرورش در فرآیند کشف استعداد اظهار داشت: در کشف استعداد چالش هایی داریم. یکی از نیازهای ما این است که حتماً باید نظام و ساختار یکپارچه ای داشته باشیم و تمام نهادهایی که در سطح کلان ورزش را دنبال می کنند، آموزش و پرورش را حمایت کنند. ما بازوهایی (معلمان) داریم که استعدادیابی انجام می دهند؛ همچنین ابزار داریم و استعدادیابی را به صورت علمی پیگیری می کنیم؛ اما از نظر اعتباری هیچ اعتباری از سوی وزارت ورزش به این بخش تعلق نگرفته است.
تقی زاده، یادآور شد: از نظر علمی اصلی ترین نهاد استعدادیابی ورزشی آموزش و پرورش است. به اعتقاد من اگر وزارت ورزش اعتباری را برای استعدادیابی در آموزش و پرورش تخصیص بدهد و ورزش پایه از نظر وزارت ورزش هم مورد اهمیت قرار بگیرد، استعدادیابی به بهترین نحو ممکن صورت خواهد گرفت.
نایب رئیس فدارسیون ورزش دانش آموزی، تصریح کرد: دانش آموزان که سن استعدادیابی دارند، در اختیار آموزش و پرورش هستند؛ اما فدراسیون های ورزشی، خودشان به صورت مستقل استعدادیابی می کنند. فدراسیون ها نمی توانند همانند آموزش و پرورش به مناطق محروم دسترسی داشته باشند.
وی، در پاسخ به این پرسش که آیا آموزش و پرورش بودجه ای ندارد که برای کشف استعداد هزینه کند، عنوان کرد: معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش در وزارت ورزش ردیف بودجه جدایی دارد که تمام فعالیت های مربوط به تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش از این بودجه فراهم می شود.
برنامه دانشکده استعدادیابی، با اجرای کاظمی، سه شنبه ها ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده استعدادیابی