دانشکده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

تأثیر کشف مربیان مستعد در ورزش کشور

برنامه "دانشکده استعدادیابی" سه شنبه 8 مرداد، با حضور طناز حسینیون، مدرس بین المللی فدراسیون جهانی دو و میدانی و مربی اسبق تیم های ملی، به موضوع تأثیر کشف مربیان مستعد در ورزش اختصاص داشت.

1398/05/08
19:26

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، مدرس بین المللی فدراسیون جهانی دو و میدانی، در ارتباط با موضوع برنامه عنوان کرد: اگر استعداد کشف شده در اختیار مربی مستعدی قرار نگیرد، احتمال اینکه به آن مرتبه عالی نرسد و به نوعی استعدادسوزی رخ بدهد، زیاد است؛ حتی ممکن است این فرد از ورزش کناره گیری کند. این مسئله در زیرمجموعه خودش می تواند جوانب خیلی بدتری هم داشته باشد.

مربیان و استعدادهایی که با هم کار می کنند، اگر مکمل هم نباشند، از نظر اقتصادی، اجتماعی و بسیاری جوانب دیگر می تواند باعث ایجاد ضررهای زیادی برای جامعه ما باشد. بالاخره امکانات ورزشی ما استهلاک دارند؛ مربی یک حقوقی می گیرد و کودکی که به کلاس می آید، خانواده اش هزینه کرده اند؛ پس چه بهتر که مربی و ورزشکار مکمل هم باشند تا بتوانیم نتیجه بهتری بگیریم که در رشد و پیشرفت آینده مان هم مؤثرتر باشد.

حسینیون، ادامه داد: با توجه به اینکه ما کادر تکمیلی نداریم و در یک باشگاه فقط مربی فعالیت می کند و در کنار کار روانشناس و متخصص تغذیه وجود ندارد، یک مربی علاوه بر آموزش مباحث فنی و تخصصی آن رشته، باید از نظر روانشناسی، تغذیه ای و اجتماعی هم روی شاگردان کار کند. شخصیت یک ورزشکار از نظر اجتماعی هر چقدر متفاوت تر و خالص تر باشد در پیشرفت وی و رسیدن به مراحل بالاتر می تواند خیلی مؤثر باشد.

مدرس بین المللی فدراسیون جهانی دو و میدانی، با بیان اینکه در حال حاضر ورزشی که به صورت رایگان در سطح بالا و حرفه ای انجام شود، اصلاً وجود ندارد، افزود: متأسفانه فدراسیون های ما حاضر نیستند برای کشف و پرورش استعدادها فضایی را ایجاد کنند که همه اقشار جامعه بتوانند از آن استفاده کنند.

برنامه دانشکده استعدادیابی ورزشی، با اجرای کاظمی، روزهای سه شنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده استعدادیابی