از ساعت به مدت

رادیو ورزش

دانشكده اقتصاد ورزشي

فواید اقتصادی میزبانی رویدادهای ورزشی

برنامه "دانشكده اقتصاد ورزشی" دوشنبه 6 مهر، در گفتگو با محمد حسین انصاری، كارشناس اقتصاد و بازاریابی، به موضوع فواید میزبانی رویدادهای ورزشی بر اقتصاد كشور اختصاص داشت.

1398/08/07
11:38

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد حسین انصاری، كارشناس اقتصاد و بازاریابی، در ارتباط با موضوع برنامه اظهار داشت: اقتصادهای ورزشی در دنیا یا توسعه یافته و یا در حال توسعه هستند. از نظر اقتصاد ورزش میزبانی به كشورهایی كه در حال توسعه یافته هستند كمك می كند اطلاعات، دانش و مهارتهای لازم برای پیشرفته شدن در زمینه اقتصاد ورزش را كسب كنند. اگر میزبانی یك رویداد بزرگ ورزشی را بگیریم، از سالها قبل باید به دنبال افزایش سطح مهارتها و دانش خودمان در تكنولوژیهای ساخت و ساز ورزشگاه ها، زیرساخت های مختلف، داوطلبین ورزشی و مدیریت رویدادهای ورزشی باشیم. كشورهای در حال توسعه حتماً در رویدادهای پیشین حضور دارند و نحوه میزبانی را یاد می گیرند.
وی، تصریح كرد: میزبان رویدادهای ورزشی مهم قبل از برگزاری آن رویداد، یك سری رویدادهای آموزشی را برگزار می كند؛ به طور مثال قطر كه میزبان جام جهانی بعدی است، مسابقات كوچكتری را برپا می كند تا اگر اشكال و خلائی در كار وجود دارد را برطرف كند.
انصاری در خصوص تفكر كشورهای توسعه یافته در بحث میزبانی رویدادهای ورزشی گفت: كشورهای توسعه یافته به مسائلی فراتر از بحث میزبانی می رسند و می گویند ما با میزبانی سود اقتصادی خواهیم داشت، حال باید چكار كنیم كه این سود بیشتر شود. این كشورها به سراغ كاهش هزینه ها و بازیافت زباله ها و ... می روند؛ به طور مثال توكیو به دنبال این رفته كه مدال طلا، نقره و برنز خود را از ضایعاتی كه در تلفن همراه است، بسازد. استاندارد پایداری رویداد در رویدادهای مختلف نیز استفاده می شود كه این استاندارد نشان می دهد یك رویداد چه ورزشی و چه غیرورزشی چقدر به توسعه پایدار آن جامعه كمك می كند.
برنامه دانشكده اقتصاد ورزشی، با اجرای مرادی، روزهای دوشنبه ساعت 13:05 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده اقتصاد ورزشی