دانشکده اقتصاد ورزشی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده اقتصاد ورزشي

فواید اقتصادی میزبانی رویدادهای ورزشی

برنامه "دانشکده اقتصاد ورزشی" دوشنبه 6 مهر، در گفتگو با محمد حسین انصاری، کارشناس اقتصاد و بازاریابی، به موضوع فواید میزبانی رویدادهای ورزشی بر اقتصاد کشور اختصاص داشت.

1398/08/07
11:38

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد حسین انصاری، کارشناس اقتصاد و بازاریابی، در ارتباط با موضوع برنامه اظهار داشت: اقتصادهای ورزشی در دنیا یا توسعه یافته و یا در حال توسعه هستند. از نظر اقتصاد ورزش میزبانی به کشورهایی که در حال توسعه یافته هستند کمک می کند اطلاعات، دانش و مهارتهای لازم برای پیشرفته شدن در زمینه اقتصاد ورزش را کسب کنند. اگر میزبانی یک رویداد بزرگ ورزشی را بگیریم، از سالها قبل باید به دنبال افزایش سطح مهارتها و دانش خودمان در تکنولوژیهای ساخت و ساز ورزشگاه ها، زیرساخت های مختلف، داوطلبین ورزشی و مدیریت رویدادهای ورزشی باشیم. کشورهای در حال توسعه حتماً در رویدادهای پیشین حضور دارند و نحوه میزبانی را یاد می گیرند.
وی، تصریح کرد: میزبان رویدادهای ورزشی مهم قبل از برگزاری آن رویداد، یک سری رویدادهای آموزشی را برگزار می کند؛ به طور مثال قطر که میزبان جام جهانی بعدی است، مسابقات کوچکتری را برپا می کند تا اگر اشکال و خلائی در کار وجود دارد را برطرف کند.
انصاری در خصوص تفکر کشورهای توسعه یافته در بحث میزبانی رویدادهای ورزشی گفت: کشورهای توسعه یافته به مسائلی فراتر از بحث میزبانی می رسند و می گویند ما با میزبانی سود اقتصادی خواهیم داشت، حال باید چکار کنیم که این سود بیشتر شود. این کشورها به سراغ کاهش هزینه ها و بازیافت زباله ها و ... می روند؛ به طور مثال توکیو به دنبال این رفته که مدال طلا، نقره و برنز خود را از ضایعاتی که در تلفن همراه است، بسازد. استاندارد پایداری رویداد در رویدادهای مختلف نیز استفاده می شود که این استاندارد نشان می دهد یک رویداد چه ورزشی و چه غیرورزشی چقدر به توسعه پایدار آن جامعه کمک می کند.
برنامه دانشکده اقتصاد ورزشی، با اجرای مرادی، روزهای دوشنبه ساعت 13:05 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده اقتصاد ورزشی